AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - E » ECTOVOID - Dark Abstraction (2015 Hellthrasher Productions)
ECTOVOID - Dark Abstraction (2015 Hellthrasher Productions)
01. Obscure Altars
02. Visions of Reflective Decay
03. Mental Netherworlds
04. Precipice of Absolute Chaos
05. Rituals of Hallucination
06. The Expanse Between Slumber and Death
07. A Prisoner of Paradox
08. Spawned from Unending MysterySkład:
C.B. (wokal, bas)
M.S. (gitara)
C.M. (perkusja)Drugi album w karierze ECTOVOID zatytułowany „Dark Abstraction”, to nic innego jak mocna dawka death metalu. Ectovoid pokazuje tym albumem, że jest jedną z obiecujących kapel na scenie metalowej. Dałem sobie trochę czasu, zanim zacząłem pisać tę recenzję, aby przekonać się, czy początkowy zachwyt gdzieś z czasem nie uleci, ale nic takiego nie miało miejsca. Za to za każdym odsłuchem rosło we mnie przekonanie, że oto udało się tej trójce maniaków nagrać album fenomenalny, który śmiało może wynieść zespół co najmniej kilka poziomów wyżej pod względem popularności wśród miłośników śmierć metalu. Wszystko na tej płycie jest ok pod względem muzycznym.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o wielkiej robocie, jaką wykonują partie gitar, które produkują cholernie nośne i ciężkie riffy. Wgryza się to wszystko w mózg z prędkością błyskawicy i za cholerę nie chce wyjść. Jeśli dodać do tego kilka ciekawych rozwiązań melodycznych, to niebezpiecznie zbliżamy się do roboty idealnej. Podczas kilkunastu odsłuchów tego albumu, ani razu nie odczuwałem zmęczenia, a wręcz przeciwnie, wciąż pojawiało się to samo zdumienie jakością tego materiału. Płyta trzyma w napięciu od samego początku, aż do końca. Ciągle coś się dzieje .

Ectovoid to nie tylko szybkość, albowiem panowie potrafią też trochę wolniej zagrać, co pokazuje utwór “Visions of Reflective Decay”, w którym doskonale się sprawdza niewielki pogłos na wokalu, przez co brzmi wyjątkowo upiornie. Warto też zwrócić uwagę na utwór “Dark Abstraction”, który sporo czerpie z klasycznego heavy metalu.

Drugi krążek Ectovoid bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Na zakończenie muszę jednak przekazać smutną informację. W marcu 2016 roku zmarł Michael Stewart (M.S.), gitarzysta grupy, którego zastąpił C.S.

8/10
Pablo.S

ECTOVOID

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  34,593,442 unikalne wizyty  Top Top