AGENCJA METAL MUNDUS


METAL UP!


= 26.05.2018

- NEX
- SCYLLA
- DOGBITE
-TEXASS

+ Szczecin / K4

Nawigacja
Artykuły » Relacje - 2017 » 2017.03.11 - CONAN, Downfall Of Gaia, Hark, High Fighter
2017.03.11 - CONAN, Downfall Of Gaia, Hark, High Fighter


Koncert, który jedenastego marca odbył się w warszawskim klubie Pogłos, rozpoczął się od występu niemieckiego zespołu HIGH FIGHTER, grającego solidny, ciężki sludge metal. Pierwszą rzeczą, jaka rzuciła się w oczy była… Mona Miluski, wokalistka, która potrafiła zarówno śpiewać czysto, jak i drzeć się niczym dziki zwierz. Cały występ był bardzo energetyczny, a sam zespół został bardzo ciepło przyjęty przez publikę, co można było zauważyć stojąc przy stoisku z merchem zespołu, gdy do frontmanki kolejno podchodzili ludzie i chwalili występ. Słychać było, że Mona lubi to, co robi, bo głos miała zdarty niemało, co zapewne świadczy o długich ćwiczeniach, prezentowanej przez nią techniki śpiewania.

Po występie Niemców, na scenę wyszedł zespół z Walii - HARK. Kontakt z zebranymi pod sceną fanami udało im się złapać jeszcze przed wykonaniem pierwszego utworu, bo podczas soundchecku. Od poprzedniego zespołu grali znacznie szybciej i bardziej technicznie, lecz dało się też wyczuć w ich muzyce punk rockową energię. Po raz pierwszy tego wieczoru usłyszałem to, co w metalu lubię najbardziej, czyli szybkie, dynamiczne solówki. Panowie, pod przywództwem wokalisty i gitarzysty, Jimboba Isaaca, grali najszybciej tego wieczoru, ale wcale nie mniej ciężko niż pozostali wykonawcy. Schodząc ze sceny usłyszeli, należący im się w pełni, aplauz.

Po około piętnastu minutach przerwy, na scenę wyszła kolejna niemiecka horda - DOWNFALL OF GAIA. O ile do nagłośnienia podczas poprzednich występów zarzutów nie mam, tak tym razem odniosłem wrażenie, że wokal nie był ustawiony tak, jak powinien, lecz po pierwszym utworze zupełnie przestałem na to zwracać uwagę. Zespół bardzo różnili się od pozostałych grup stylem, klimatem, a także samym wyglądem. Jako jedyny zespół, grający tego wieczoru w żoliborskim Pogłosie, wykonywał black metal, a konkretniej jego w miarę współczesną i modną ostatnio odmianę. Muszę powiedzieć, że ich brzmienie było zdecydowanie bardziej dojrzałe od Hark i High Fightera. Nic dziwnego, w końcu w swoim dorobku mają aż dziewięć wydawnictw, wliczając demo, split i kompilację. Oprócz tego, zespół ma na swoim koncie jedną EP-kę i cztery albumy długogrające, co jest naprawdę imponujące, gdyż swoją działalność rozpoczęli dopiero w 2008 roku. Występ miał trwać pół godziny, tak jak wszystkich pozostałych wykonawców poprzedzających gwiazdę wieczoru, lecz jeśli mnie pamięć nie myli, to grali - co najmniej - o 10 minut dłużej. Przypadli do gustu publice, o czym dała znać skandując „One more time, one more time”, gdy ci opuszczali scenę. Mnie również ten występ bardzo się podobał, czego świadectwem jest nabycie przeze mnie koszulki DOG.

Po mniej więcej dwóch godzinach od pierwszych dźwięków gitar High Fightera, na scenę weszli muzycy brytyjskiego CONAN. Jako zespół, na który czekali wszyscy przybyli do klubu, zebrali całą publikę w kilka chwil. Występ dwukrotnie dłuższy od poprzednich, więc i dwa razy więcej było czasu, by się rozkręcić. Swoim brzmieniem raczej nikogo nie rozczarowali. Riffy grali ciężkie, wolne i łamiące kości. Zestaw perkusyjny, za którym siedział Thomas Wildelau, tłuczony był wściekle, a Chris Fielding nie dawał swoim strunom głosowym chwili wytchnienia. Na żywo brzmiał, niczym Tom Araya, tyle że odrobinę weselszy…

Jako jedyni byli w stanie sprawić, że ludzie zaczęli skakać do muzyki, a nie jedynie ograniczać się do machania głowami, czy bujania się w przód i w tył. Każdy kolejny utwór nagradzany był coraz to głośniejszymi brawami, jak najbardziej zasłużenie. Utwory, mimo że trwały po - co najmniej - sześć minut, nie nudziły, ani nie męczyły. Conan zaprezentował klasowy, ciężki stoner metal, który powinien być przykładem dla wielu młodszych zespołów.

Może koncertu niesamowitym widowiskiem nie nazwę, ale mogę spokojnie napisać, że wszyscy zebrani poczęstowani zostali dużą dawką ciężkiego, solidnego metalu. Oprócz przyzwoitej muzyki, sama atmosfera była bardzo przyjemna, a klub ten jest idealnym miejscem do tego typu imprez. Wszystkim fanom wolniejszego, ale bynajmniej nie lżejszego grania, zespół Conan i jego koncerty gorąco polecam, podobnie, jak - podejrzewam – inni, zebrani tego wieczoru w Pogłosie.

Alek Chyliński

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU


** GODSMACK**
- When Legends Rise


** PHAZM**
- Scornful of Icons


** THE CROWN**
- Cobra Speed Venom


** BIEGUN ZACHODNI - Pamiętaj kim byłeś
** DEVIL IN THE NAME
- Devil In the Name

** UNtitled
- compilation

** SAMAEL
- Solar Soul

** IRON MAIDEN
- The Book Of Souls

** IZEGRIM
- Beheaded By Trust

** AETHYR
- Uncanny Valley

** PHENDRANA
- Sanctum: Sic Transit Gloria Mundi

** DECONSTRUCTING SEQUENCE
- Cosmic Progression

** OMISSION
- Merciless Jaws From Hell

** EUCHARIST
- Endarkenment

** BLAZE OF PERDITION
- Conscious Darkness

** NEFARIOUS
- The Universal Wrath

** GHOST
- Ceremony And Devotion


więcej recenzji
****** JITTERFLOW ******


******* WAR-SAW *******


*** DORMANT DISSIDENT **


***** MARTYRDOOM
*** GRIN
*** WATCH OUT STAMPEDE
*** CLOSTERKELLER
*** AMORPHIS
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** SEPULTURA
+ Obscura
+ Goatwhore
+ Fit For An Autopsy
- Proxima/ Warszawa


*** FURIA
+ Thaw
+ Sacrilegium
+ Licho
- Progresja/ Warszawa


*** NEUOBERSCHLESIEN
+ Transgresja
- Proxima/ Warszawa


*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

*** W.A.S.P.
+ GATE Crasher
- Sportovni Hala/ Hluk

*** ICED EARTH
+ Freedom Call
+ Metaprism
- Festsaal/ Berlin

*** MASTODON
+ Russian Circles
- Progresja/ Warszawa

*** SABATON
+ Accept
+ Twilight Force
- Torwar/ Warszawa

*** HELLOWEEN Pumpkin United
- Tipsport Arena/ Praga, Czechy

*** MAYHEM
+ Asphyx
+ Dragged Into Sunlight
+ Deus Mortem
+ Centurion
+ Thunderwar
- Progresja/ Warszawa


*** GRAND MAGUS
+ Evil Invaders
+ Elm Street
- Kwadrat/ Kraków


*** SATYRICON
+ Suicidal Angels
+ Fight The Fight
- Progresja/ Warszawa


więcej relacji
*** Będziesz smażyć się w piekle


*** Hammer Of The Gods


*** Motorhead w studio


*** Hellbent For Cooking. The Heavy Metal Cookbook

*** Biografia Led Zeppelin. Kidy giganci chodzili po Ziemi


więcej recenzji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  28,061,401 unikalne wizyty  Top Top