AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Relacje - 2017 » 2017.11.02 - GRAND MAGUS, Evil Invaders, Elm Street
2017.11.02 - GRAND MAGUS, Evil Invaders, Elm Street


Pamiętam doskonale, gdy pierwszy raz zetknąłem się z kapelą GRAND MAGUS. Był to album „Hammer of the North”, a więc rok 2010….Z miejsca stałem się fanem JB Christofferssona i spółki. Na szczęście nie jestem osamotniony, bowiem Szwedzi mogą się już poszczycić stałą grupą fanów w wielu krajach, co nie jest - wbrew pozorom - wcale takie łatwe w dzisiejszych czasach, mogą objeżdżać europejskie kluby, jako headliner zabierając ze sobą młodszych adeptów metalu.

GRAND MAGUS wciąż promuje, wydany w 2016 roku świetny album „Sword Songs”, a na obecnej trasie wspomagała go młoda, australijska załoga ELM STREET i speed metalowcy z Belgii, EVIL INVADERS. Cóż, przyznam szczerze, że nie znałem wcześniej tych kapel, tym bardziej byłem ciekaw, co mnie czeka...

Na pierwszy ogień poszli heavy-metalowcy z ELM STREET i być może byłby to niezły show, gdyż zaangażowania muzykom nie brakowało, gdyby nie słabe nagłośnienie… Momentami trudno było się zorientować, co jest grane, a grane były, z tego, co rozpoznałem, między innymi kawałki „Face the Reaper”, czy „Barbed Wire Metal”, wykrzyczane zdartym głosem przez wokalistę Bena Batresa. Chłopaki przywieźli ze sobą pokaźną ilość merchu i w wolnej chwili można było się zaopatrzyć w płyty i koszulki, sprzedawane osobiście przez muzyków.

Zaraz po krótkim secie Elm Street na scenie zameldowali się speed metalowcy z EVIL INVADERS. Scenę podczas koncertu spowijał gęsty dym, a Belgowie rozgrzali publikę należycie szybkim, najeżonym solówkami, speed metalem, serwując sporo materiału ze świeżutkiego jeszcze albumu „Feed Me Violence”. Oprócz utworu tytułowego, wybrzmiały jeszcze „As Life Slowly Fades”, „Oblivion”, "Broken Dreams in Isolation”. Brzmienie nieco lepsze niż u poprzedników, a wszystkie niedostatki wynagradzały groźne miny wąsatego wokalisty i gitarzysty Joe oraz uśmiechniętego od ucha do ucha przez cały koncert, perkusisty Senne Jacobsa.

Publiki przybywało, nadszedł więc czas na gwiazdę wieczoru, szwedzkie trio GRAND MAGUS. Na szczęście, brzmienie znacznie się poprawiło, a repertuar koncertu śmiało można by nazwać koncertem życzeń. Zaczęli z grubej rury świetnym „I, the Jury”, poprawiając „Varangian” z promowanego aktualnie albumu „Sword Songs”. Z tejże płyty usłyszeliśmy jeszcze „Forged In Iron - Crowned In Steel”, z zaangażowaniem wokalnym publiczności oraz mocarny „Freja’s Choice”, podczas którego solo perkusyjne zaserwował Ludwig Witt.

Publika żywo reaguje, a wyraźnie zadowoleni muzycy serwują kolejne hiciory. Ku mojemu zaskoczeniu, JB i spółka sięgnęli po sporą dawkę utworów z najlepszej moim zdaniem płyty Magusa „Iron Will”. Świetne wrażenie pozostawiły wykonania „Like the Oar Strikes the Water”, „Iron Will”, czy już na bis „Silver Into Steel”. Z tego, co pamiętam Magusi zagrali jeszcze „Triumph and Power”, „Steel Versus Steel” i „Valhalla Rising”, a koncert zakończyli genialnym „Hammer of the North”, dając kolejny raz fanom okazję do zdarcia gardeł.

Jak powiedział JB Christoffersson, była to pierwsza wizyta Grand Magus w Krakowie, sądzę jednak, że nie ostatnia…Świetny show, kapitalnie dobrana setlista i żywo reagująca publika… Przybyli, zagrali, zwyciężyli!

Tekst i zdjęcia: Tomek(Kazek) Kazimierczak

GRAND MAGUS – setlista:
Anvil of Crom (intro)
I, The Jury
Varangian
On Hooves of Gold
Steel Versus Steel
Forged in Iron – Crowned in Steel
Ravens Guide Our Way
Freja's Choice
Drum Solo
Hövding (intro)
Iron Will
Like the Oar Strikes the Water
Arv (intro)
Triumph and Power
Valhalla Rising
Bis:
Silver Into Steel
Hammer of the North

EVIL INVADERS – setlista:
Mental Penitenciary
As Life Slowly Fades
Pulses of Pleasure
Tortured by the Beast
Suspended Reanimation
Broken Dreams in Isolation
Feed Me Violence
Stairway to Insanity
Oblivion
Raising Hell
Victim of SacrificeWięcej zdjęć w Galerii Metal Mundus - LINK
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  33,531,138 unikalne wizyty  Top Top