AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Relacje - 2017 » 2017.11.25 - HELLOWEEN
2017.11.25 - HELLOWEEN


Stało się to, na co wielu fanów Helloween czekało od lat. Najsłynniejszy głos zespołu - Michael Kiske stanął znów na scenie z dawnymi kolegami. Jakby tego było mało, wraz z Michaelem na trasie Pumpkins United możemy też podziwiać pierwszego wokalistę kapeli, gitarzystę Kaia Hansena. Kompozytorski dream-team z lat 80-tych w komplecie plus obecne wcielenie zespołu. Nic zatem dziwnego, że ogłoszona kilka miesięcy trasa koncertowa wzbudziła sporo zamieszania i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Jak wiadomo, Czesi - oprócz piwa - miłują metal, miłują Helloween, miłują dobrą zabawę, tak więc biletów na praski koncert brakło, a dwunastotysięczna hala Tipsport Arena zapełniła się do ostatniego miejsca. Przyznać muszę, że takiej kolejki, a wręcz walki o dostanie się do stoiska z zespołowym merchem nie widziałem chyba nigdy. Koncert zapowiedziano na 3 godziny, więc scena zasłonięta wielką kotarą z napisem Pumpkins United była w ten dzień przeznaczona jedynie dla bohaterów wieczoru.

Nieco po 20-tej światła przygasły i wybrzmiały pierwsze dźwięki kapitalnego „Halloween” z pierwszej części „Keepera”. Kotara opadła odsłaniając scenę z perkusją osadzoną w środku rozłupanej dyni, schodami i wybiegiem dla muzyków. Do tego wielki ekran za plecami muzyków. Genialne nagłośnienie pozwoliło cieszyć się wyborną wymianą solówek miedzy Michaelem Weikathem a Kaiem Hansenem. Zarówno „Halloween”, jak i następujący po nim „Dr. Stein” wokaliści wykonali dzieląc partie między siebie. Wyszło to znakomicie. Nie były to jedyne tego dnia duety. Wokaliści wykonali wspólnie set balladowy, składający się z utworów „Forever and One” i „A Tale That Wasn’t Right”, a także świetny i jakże nieoczekiwany „Why” z płyty ‘Master of the Rings”.

Trudno było doprawdy ogarnąć wszystko to, co działo się na scenie. Muzycy bawili się wybornie i widać było wyraźnie, że dobrze się czują w swoim towarzystwie. Wieczór obfitował w wiele niespodzianek. Jedną z nich był niewątpliwie medley utworów z ery Kaia Hansena, zapowiedzianych przez niego, jako „old shit”. Z tego, co pamiętam poleciały „Starlight”, „Ride the Sky”, „Judas” a także „Heavy Metal”. Wyborne wykonanie i ekstaza wśród publiki. To jeszcze nie koniec niespodzianek. W pewnym momencie Andi Deris zapowiedział pierwszy utwór Helloween, jaki usłyszał w życiu, a był to „How Many Tears”, którego wykonanie przez trzech wokalistów, z genialnie zagranymi na trzy gitary solówkami, rozwaliło mnie na łopatki.

Koncert został zaplanowany tak, że każdy z wokalistów odśpiewał też „swoje” kawałki i tak w końcu fani mogli usłyszeć oryginalny głos Michaela Kiskego w takich hiciorach , jak „I’m Alive”, „Eagle Fly Free”, „A Little Time”, a nawet tak zapomniane cudeńka, jak „Kids of the Century” i „ Livin’Ain’t No Crime”. Uwielbiam Kiskego i trzeba obiektywnie przyznać, że stanął na wysokości zadania, choć momentami pary już brakowało. Andi Deris z kolei zaskoczył świetną formą i rarytasami w postaci „Perfect Gentelman”, „I Can”, „Sole Survivor”. Mało? No to jeszcze „Waiting for the Thunder” i niezawodny „Power”.

Świetna zabawa, publika śpiewa każdy utwór, a koncert zmierza nieubłaganie do końca. Bisów było sporo… Na pierwszy ogień poszedł zaśpiewany przez obu wokalistów „Keeper of the Seven Keys” doprawiony „Eagle Fly Free”. Ale to, co działo się podczas wieńczących koncert „Future World” i „I Want Out” rozwaliło system. Puszczona w publikę masa wielkich pomarańczowych i czarnych balonów podniosła temperaturę do maksimum, podzielona publika śpiewa „I Want Out” na dwa głosy, a na nasze głowy spada tona konfetti. Nie widać sceny…Genialne! Niezapomniane chwile! Było ich podczas koncertu wiele. Warto wspomnieć solo perkusyjne, gdzie Dani Loble bębnił razem z występującym na telebimie Ingo Schwichtenbergiem… Piękny hołd dla dawno zmarłego pierwszego perkusisty zespołu…Warto wspomnieć Kaia Hansena noszonego na rękach jak dziecko przez gitarzystę Sashę Gerstnera …

Trzy godziny minęły bez odrobiny dłużyzny… Jeszcze tylko pożegnalne przebicia piątek z fanami i muzycy zniknęli za kulisami na zasłużony odpoczynek. Kapitalne show, kto nie widział, niechaj jak najszybciej zobaczy… Ja wiem jedno. To z pewnością nie będzie jedyny koncert z trasy Pumpkins United, jaki zobaczę! Happy Happy Helloween!

Tomek(Kazek)Kazimierczak

HELLOWEEN - setlista:
Halloween
Dr. Stein
I’m Alive
If I Could Fly
Are You Metal
Kids of the Century
Waiting for the Thunder
Perfect Gentelman
Starlight/Ride the Sky/Judas
Heavy Metal (Is the Law)
Forever and One(Neverland)
A Tale That Wasn’t Right
I Can
Drum Solo
Livin’Ain’t No Crime
A Little Time
Why?
Sole Survivor
Power
How Many Tears

Eagle Fly Free
Keeper of the Seven Keys

Guitar Solo
Future World
I Want Out

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  33,531,137 unikalne wizyty  Top Top