AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Relacje - 2017 » 2017.11.24 - W.A.S.P., Gate Crasher
2017.11.24 - W.A.S.P., Gate Crasher


„The Crimson Idol” jest zdecydowanie moim numerem jeden jeśli chodzi o albumy WASP. Niezwykle poruszająca historia Jonathana Steel'a, to uniwersalna opowieść o braku akceptacji, samotności, uzależnieniu, ale także o tym, że nawet gwiazdy rocka, posiadające wszystko nie są uodpornione na problemy. Wszystko to w otoczce znakomitych kompozycji sprawia, że uważam „The Crimson Idol” za jeden z lepszych concept albumów w historii muzyki rockowo-metalowej.

Świętowałem z grupą 20-lecie wydania albumu, więc nie mogłem opuścić 25-lecia. Wybór padł na Czechy z racji znanej wszystkim doskonałej organizacji koncertów, aczkolwiek, gdy usłyszałem pierwszy raz nazwę miasta, czy raczej miasteczka, w którym miał się odbyć koncert zdębiałem...Hluk??? Gdzie to kurna jest??? Okazało się, że jest niedaleko znanego polskim fanom doskonale Zlina. Miał być fiński support w postaci Beast in Black, a usłyszeliśmy czeski GATE Crasher... Jak widać, pieniądz rządzi światem....

Gwoli sprawiedliwości, na support nie zdążyłem, więc przejdziemy gładko do dania głównego, wspomnę tylko, że koncert odbył się w sali sportowo - gimnastycznej, z której usunięto kosze i bramki do piłki ręcznej. Na skromnej scenie trzy ekrany, na których podczas koncertu widzieliśmy fragmenty z przygotowanego z okazji 25-lecia albumu „The Crimson Idol”, filmu. Mimo że to tylko Hluk, sala pełna czeskich fanów i na ekranach pojawiają się pierwsze sceny, a wraz z nimi na scenę wkraczają muzycy. Rozpoczynają akustycznie, instrumentalnym „The Titanic Overture”, by gładko przejść do genialnych „The Invisible Boy” i „Arena of Pleasure”. Blackie w świetnej formie wokalnej, a chórki, które wykonywali Mike Duda i Doug Blair genialne.

Usłyszeliśmy świetne wykonanie całego albumu z totalnie rozpędzonymi „Chainsaw Charlie”, czy „Doctor Rockter”, nie zabrakło także momentów spokojniejszych w postaci ballady „Hold On to My Heart” i fragmentów kapitalnego „The Gypsy Meets the Boy”. Jak wiadomo, Blackie zbyt rozmowny podczas koncertu nie jest, jednak muzyka broniła się sama. Po odegraniu całego albumu, muzycy zeszli ze sceny na chwilę odpoczynku. Powrócili, by w drugiej części koncertu odegrać zestaw hitów. Niestety ten fragment koncertu zawiódł. Mimo znakomitego wykonania, odegranie kolejny raz „Love Machine”, „I Wana Be Somebody”, czy „Wild Child” dla fana, który słyszy to na każdym koncercie, to trochę pójście na łatwiznę. Kapela ma przecież tyle znakomitych albumów i nikt nie narzekałby, gdyby muzycy przypomnieli fragmenty „Inside the Electric Circus”, czy „The Headless Children”. Szkoda...

Na plus odnotować trzeba jednak świetną, poruszającą wersję „Golgothy”. Blackie przyzwyczaił fanów do dość krótkich koncertów, więc i tym razem sztuka nie trwała dłużej niż półtorej godziny. Mimo to, warto było! Dzień później WASP zawitał do Warszawy i słyszałem masę komentarzy o playbacku, podłożonych chórkach itp.itd. Nie wiem, czy coś było na rzeczy, czy to tylko nasza polska chora mentalność. W Hluku wszystko szło na „żywca” i było pięknie. Dla polskich malkontentów polecam koncerty w czeskiej republice. Hail!

Tekst i zdjęcia -Tomek (Kazek) Kazimierczak

Setlista W.A.S.P:
The Titanic Overture
The Invisible Boy
Arena of Pleasure
Chainsaw Charlie (Murders In the New Morgue)
The Gypsy Meets the Boy
Doctor Rockter
I Am One
The Idol
Hold On to My Heart
The Great Misconceptions of Me
L.O.V.E Machine
Wild Child
Golgotha
I Wanna Be Somebody

Więcej zdjęć w Galerii Metal Mundus - LINK.

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  33,241,882 unikalne wizyty  Top Top