AGENCJA METAL MUNDUS


METAL UP!

= 19.02.2019

- URIAH HEEP

+ Wrocław / A2= 20.02.2019

- IN TWILIGHT'S EMBRANCE
- UR
- TRUCHŁO STRZYGI

+ Warszawa / Hydrozagadka= 20.02.2019

- URIAH HEEP

+ Kraków / Studio= 21.02.2019

- IN TWILIGHT'S EMBRANCE
- UR
- TRUCHŁO STRZYGI

+ Łódz / Magnetofon= 21.02.2019

- URIAH HEEP

+ Warszawa / Progresja= 22.02.2019

- IN TWILIGHT'S EMBRANCE
- UR
- TRUCHŁO STRZYGI

+ Kraków / Ze Pe Te= 22.02.2019

- URIAH HEEP

+ Gdańsk / B90= 22.02.2019

- HEART ROCKOWANIE

The Kroach / Gabriel Keyes (Crash Diet)/ Kier Kemp (Inklings) / Juan Carlos Cano (Enclose) / Maks Kwapień (K.A.C.) / Paweł Izdebski (Studio Accantus) / Paweł Skiba (Goosebumps) / Rafał Inglot (zespół Michała Szpaka) / Michael Lonstar / Jan Więckowski (Unemployed Lovers) / Wolf Spider / Mirek Skorupski (White Highway)

+ Warszawa / Progresja= 23.02.2019

- IN TWILIGHT'S EMBRANCE
- UR
- TRUCHŁO STRZYGI

+ Lublin / Graffiti= 23.02.2019

- NON IRON

+ Kraków / Boss Garage= 24.02.2019

- IN TWILIGHT'S EMBRANCE
- UR
- TRUCHŁO STRZYGI

+ Rzeszów / Vinyl= 24.02.2019

- NON IRON

+ Poznań / Pod Minogą= 25.02.2019

- NON IRON

+ Toruń / Hard Rock Pub Pamela= 25.02.2019

-ALESTORM
-SKALMOND
-BOOTYARD BANDITS

+ Kraków / Kwadrat= 26.02.2019

-ALESTORM
-SKALMOND
-BOOTYARD BANDITS

+ Warszawa / Progresja Music= 27.02.2019

-ALESTORM
-SKALMOND
-BOOTYARD BANDITS

+ Gdańsk / B90Nawigacja
Artykuły » Wywiady - 2018 » JITTERFLOW
JITTERFLOW


JitterFlow to zespół wymykający się konwencjom. W jego muzyce jest hardcore, są elementy metalu, ale sprawne ucho wyłapie tez zagrywki zaczerpnięte z progressive metalu, a nawet… jazzu. Chociaż grupa powstała w 2007 roku, to jednak na debiutancki, mini krążek, zatytułowany „Self_X”, trzeba było czekać aż do 2017 roku. Poczytajcie, co o ostatnich miesiącach oraz planach na przyszłość miał do powiedzenia wokalista i gitarzysta grupy Bartek Ciastek, wpierany przez basistę Piotra Pniewskiego:

Podsumowujemy 2017! Jakie wydarzenia w aktywności JitterFlow były w tym roku najważniejsze?

Bartek Ciastek: W tym roku bardzo dużo się zadziało biorąc pod uwagę statystykę egzystencji JitterFlow. Chronologicznie: w maju wydaliśmy wreszcie nasz pierwszy mini album pt.: „Self_X”, nad którym prace trwały od około (!)2010 r. Dodatkowo, nagraliśmy klip do tytułowej piosenki „Self_X”, ale w planach mamy zrobienie jeszcze /co najmniej/ jednego video. Kolejna duża rzecz w tym roku to zmiana perkusisty, ale o tym za chwilę.

Jeśli obserwujecie to, co dzieje się na polskiej scenie rock-metalowej: jakieś wydarzenia według Was były w tym sektorze w 2017 najbardziej istotne (mamy na myśli zarówno premiery płyt, koncerty czy na przykład wpadki ;)...)

Bartek Ciastek:No właśnie chyba za bardzo nie obserwujemy. Jesteśmy tak zajebiści, że żaden inny zespół nie jest w stanie przykuć naszej uwagi:P Chyba, że np.: Łąki Łan – uważamy, że są fenomenalni i w tym roku zagrali mnóstwo wspaniałych koncertów.

A co, ze światem? Co według Was było w mijającym roku najbardziej istotne z punktu widzenia światowej muzyki metalowej i rockowej?

Bartek Ciastek:W ogóle trochę głupio, że ciągle zahaczamy gdzieś o ten metal. My w ogóle nie siedzimy w tych klimatach, ani nie gramy ich. Ale jak wida,ć ciągle będziemy tak trochę postrzegani lub będziemy ocierać się o ten świat. W sumie ciekawe dlaczego... A może dlatego, że jednak gramy metal, tylko o tym nie wiemy? Czy może dlatego, że to wywiad dla Metal Mundus?:) Czy może nie ma po prostu w Polsce za dużo „mediów”, które poświęcają swoją uwagę strikte zespołom hardkorowym, awangardowym, czy w ogóle trudnym do zakwalifikowania? Niech nasza odpowiedź będzie też trochę z innych światów, dlatego obok: EPki NIN pt.: „Add Violence” wydanej w lipcu, wymienimy ‘Samurai Jack Season 5’ oraz ‘Epizod VIII’.

Piotr Pniewski: W minionym roku udało mi się zaliczyć dwa koncerty Dillingera, który jest jedną z naszych inspiracji. Wspomnę tu o ich wypadku samochodowym w Polsce w lutym w drodze z Warszawy do Krakowa na drugi koncert, który siłą rzeczy został odwołany. Ale dopięli swego i zagrali w Krakowie pół roku później – w sierpniu.

Bez wątpienia wydanie „Self_X” to dla JitterFlow jeden z najmocniejszych punktów mijającego 2017 roku. Długo słuchacze musieli na ten album czekać – jak długo przygotowywaliście na niego materiał?

Bartek Ciastek:Bardzo byśmy chcieli odpowiedzieć, że „taaak, słuchacze musieli czekać prawie 7 lat na ten album”…, ale niestety mogę powiedzieć tylko… „7 lat”, ponieważ my po prostu nie mamy jeszcze „słuchaczy”, którzy śledzą nasze działania.

Gdy słuchacie „Self_X” dziś, jak oceniacie ten album? Coś byście w nim zmienili?

Bartek Ciastek: Generalnie za dużo byśmy w nim nie zmienili. Tak naprawdę, to chyba nic byśmy nie zmienili. Po to tak długo siedzieliśmy i rozkminialiśmy wszystko, żeby broniło się za pół roku, za rok, za 5 lat, zawsze. Może czasem jesteśmy za bardzo spięci, zwłaszcza nasz pierwszy perkusista, który nagrywał te gary – teraz trochę to słychać. No i na pewno zmienilibyśmy perkusję, ponieważ zestaw, na którym nagrywaliśmy nie jest zestawem z górnej półki, więc momentami brakuje mu trochę groovu z dobrego drewna:D

Skąd ten tytuł? „Self_X”?

Bartek Ciastek: Self_X = Self Exorcism w wersji long. Usiądź sobie wygodnie, czy jak tam chcesz. Jak w gwiezdnych, w każdym z nas drzemie taka „ciemna strona mocy”, cena za jaką jesteś w stanie się sprzedać, poddać, ale też kogoś zranić. Wystarczy spojrzeć ile tego szlamu codziennie przepływa przez nas, codziennie coś się dzieje niedobrego na tym świecie. Odpowiedz sobie na pytanie czy masz tyle odwagi i siły żeby sam przed sobą zrobić sobie taką prywatną spowiedź? Ile razy żałowałeś że coś zrobiłeś, sprawiłeś komuś przykrość lub zawód? „Self_X” to taka pastylka bólowa. Ma przede wszystkim zdemaskować pychę, która jest przyczyną naszych wszystkich problemów.

Gdzie jeszcze można odsłuchać bądź kupić „Self_X”?

Bartek Ciastek: Wszystkie platformy cyfrowe, w tym cyfrowy Polsat; a album w wersji materialnego, namacalnego przedmiotu w postaci płyty CD w pudełku, na empik.com.

Niedawno zmienił Wam się także skład, macie nowego perkusistę. Czy to oznacza też, że pracujecie nad nowym materiałem?

Bartek Ciastek: No pewnie, że pracujemy i nie możemy się doczekać, kiedy zaczną klarować się nowe utwory. Praca nad aranżami to dla nas wspaniały czas. Mamy wizję drugiej płyty. Ma być jeszcze bardziej męcząca, jeszcze bardziej z innego wymiaru i zupełnie niemożliwa do zagrania. Jeszcze bardziej pogięta niż pogięty hardkor, a zarazem lekka, łatwa i przyjemna.
Nasz nowy perkusista Pedro, spadł nam z nieba, a dokładnie przyleciał samolotem z Portugalii, więc właściwie można powiedzieć, że z nieba. Idealnie pasuje do nas, ponieważ lubi alkohol, a wiadomo przecież, że to jest główny powód naszych spotkań w studiu – muzyka to tylko przykrywka.
No, ale tak – pomiędzy opracowywaniem z Pedrem naszych dotychczasowych piosenek, cały czas gramy improwizacje, z których w niedalekiej przyszłości powstaną nowe kawałki. Ale na razie sfokusowaliśmy się na pierwszym, nadchodzącym koncercie, który będzie w drugiej połowie lutego.

Jaki następca „Self_X” Wam się marzy? Co jest największą ambicją JitterFLow, gdy myślicie o kolejnej płycie?

Bartek Ciastek:Ambicja to brak szuflady dla nas i budowanie własnego stylu. Oczywiście nie chodzi o wybrakowaną szafkę nocną, tylko o stworzenie czegoś naprawdę unikalnego. Chcielibyśmy też trochę sprawić, żeby muzyka tak zwana niszowa wylazła trochę na światło dzienne i pomarszczyła mózgi na szerszą skalę. Ale to są już bardzo śmiałe marzenia. Innymi słowy, druga płyta powinna powalić cały świat na kolana i dać nam ogromną sławę i potworne bogactwo. Nie oszukujmy się, tego właśnie chcemy.

Co chcielibyście osiągnąć w 2018 roku?

Bartek Ciastek: W tym roku chcielibyśmy nakręcić drugi klip do wydanego pół roku temu albumu. W międzyczasie opracować z Pedrem wszystkie stare numery i odzyskać pełną gotowość bojową i zniszczyć jakąś planetę, np.: naszą. W drugiej połowie roku chcielibyśmy wydać EPkę z zupełnie nowym materiałem. Zgłaszamy się też do Emergenzy po raz trzeci, ale fajnie byłoby też zagrać latem na jakimś innym festiwalu.

JITTERFLOW @ FACEBOOK

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
**ARCHEAN**
- Archean


**TOMBTOKER**
- Coffin Texts


**NOCNY KOCHANEK**
- Randka w ciemność


**SUPREMATE**
- Uniting Flaw


**EROTIC PSYCHO**
- The Lost Boyz


**DEADSPEAK
- Ritual In Progress

**REPRISAL
- None Survive the Sun

**FATHER MERRIN / CLEGANE
- split

**THRONEUM
- Deathcult Conspiracy

**BAD AS
- Midnight Curse

**THE HYPOTHESIS
- Illusion Now

**DECAYED
- Of Fire And Evil

**KALIDIA
- The Frozen Throne

**NONAMEN
- Interior's Weather

**MYOPIC
- Myopic

**U.D.O.
- Steelfactory

**PROPHETS OF THE APOCALYPSE
- War Metal

**BEAST IN BLACK
- Berserker

**ILDRA
- Edelland

**DIRTRED
- Transmissions From Below

**TOTEM
- Day Before The End


więcej recenzji
**** INTERNAL QUIET ****


***** THUNDERWAR *****


****** JITTERFLOW ******


******* WAR-SAW *******


*** DORMANT DISSIDENT **


*** MARTYRDOOM
*** GRIN
*** WATCH OUT STAMPEDE
*** CLOSTERKELLER
*** AMORPHIS
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** + WITCHMASTER
+ Embrional
+ Brudny Skurwiel
- Magnetofon/ Łódź


***MERRY CHRISTLESS
+ BEHEMOTH
+ Batushka
+ Imperator
+ Bölzer
+ Untervoid
- Progresja/ Warszawa


***AURA NOIR
+ Obliteration
+ Vorbid
- U Bazyla/ Poznań


***Michael Schenker Fest
- Turbinenhalle/ Oberhausen


***Summer Dying Loud 2018
- Aleksandrów Łódzki


***GOMOR
+ Penerra
- New York/ Łódź

***DIAMOND HEAD
+ Blinding Sparks
+ Internal Quiet
- Hydrozagadka/ Warszawa

***POWERWOLF
+ Amaranthe
+ Kissin' Dynamite
- Progresja/ Warszawa

*** PRIMAL FEAR
+ RIOT V
+ Existance
- Nova Chmelnice/ Praga

*** VADER
+ MARDUK
+ Arkona
+ Insidius
- Progresja/ Warszawa

*** Uwolnić Muzykę VII
- Środa Śląska

*** Headbangers Open Air 2018
- Brande-Hörnerkirchen/ Niemcy

*** IRON MAIDEN
+ Killswitch Engage
- Waldbühne/ Berlin

*** Rock&Rose Fest 2018
+ Exumer
+ Decapitated
+ Wolf Spider
+ Alastor
- Leash Eye
- Totem
- Kutno

*** MARDUK
+ Infernal War
+ Arkona
- U Bazyla/ Poznań

*** SEPULTURA
+ Obscura
+ Goatwhore
+ Fit For An Autopsy
- Proxima/ Warszawa

*** FURIA
+ Thaw
+ Sacrilegium
+ Licho
- Progresja/ Warszawa

*** NEUOBERSCHLESIEN
+ Transgresja
- Proxima/ Warszawa

*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
*** Lord Of The Logos


*** Będziesz smażyć się w piekle


*** Hammer Of The Gods


*** Motorhead w studio


*** Hellbent For Cooking. The Heavy Metal Cookbook

*** Biografia Led Zeppelin. Kidy giganci chodzili po Ziemi


więcej recenzji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  32,247,412 unikalne wizyty  Top Top