AGENCJA METAL MUNDUS


METAL UP!


= 26.05.2018

- NEX
- SCYLLA
- DOGBITE
-TEXASS

+ Szczecin / K4Metal Mundus zaprasza w swoje szeregi!

Z grafiki obok patrzy na Was lord Kitchener znany ze słynnego postera z 1914 roku nawołującego Brytyjczyków do pójścia w kamasze. Prawie sto lat później Saxon umieścił swego rodaka na okładce płyty „Call to Arms”.

Teraz my korzystamy z wizerunku szlachetnego lorda, by zwerbować spośród Was przyszłych redaktorów Metal Mundus. Jeśli więc lubicie ciężkie brzmienia, szczególnie death i black metal, metalcore i pochodne, różne dzikie odmiany ostrego grania bądź wręcz odwrotnie – łagodne odsłony rocka, a gramatyka języka polskiego nie jest Wam obca – piszcie śmiało na adres kontakt@metalmundus.pl, w temacie dopisując „Rekrutacja”. Chcesz dołączyć swój tekst - recenzję płyty lub relację z koncertu - bardzo proszę, opisać swoją fascynację muzyką - jak najbardziej. Na każdą wiadomość odpiszemy.

Oferujemy Wam przygodę w świecie najlepszej muzyki, udział w jej promowaniu oraz dużo atrakcji, o których dowiecie się po wysłaniu stosownego maila.

Zapraszamy!

Aeternus ukończył pracę nad nową płytą
Norwegowie z Aeternus zakończyli prace nad swoim nowym, ósmym pełnometrażowym albumem. Jego tytuł to „Heathen” i zawierać będzie siedem utworów. Płyta została nagrana w studiach Conclave & Earshot z producentem Herbrandem Larsenem. Album powinien pojawić się w tym roku za sprawą Dark Essence Records.

„Czujemy, że wyprodukowaliśmy siedem świetnych piosenek na »Heathen«. Wszystkie z charakterystycznym dźwiękiem Aeternus, który jest mieszanką skomplikowanej muzyki ekstremalnej z ciężkimi riffami i oczywiście wspaniałymi cechami melodycznymi. Możemy powiedzieć, że jesteśmy bardziej niż zadowoleni z wyników” – Aeteruns

********
Aeternus complete work on eight album
********
Debiut Black Seal do odsłuchu

Black Seal to włoska heavy-power metalowa formacja grająca w składzie:
Daniel Maestro-wokal, Fernando Guzmán-gitara, Daniel Iranzo-gitara,
Juan Campayo-gitara basowa, Jesús Marco-perkusja.

14-ego maja za pośrednictwem Rock-CD Records kapela wydała swój pierwszy długogrający krążek "Black Seal".

Odsłuchacie go TUTAJ
.

******
Black Seal's "Black Seal" plate is available HERE.
******
Lyric video Betrayer'a

Jak już podawaliśmy 1-ego czerwca na sklepowe regały dzięki Mystic Production trafi nowy krążek Betrayer "Scaregod".
Nad materiałem zespół pracował z nowym wokalistą o pseudonimie Kret. Człowiek ten udziela się też w bandzie Cinis.
Promowanie krążka kapela rozpoczęła od lyric video do utworu "We Are Rebels".
Obejrzycie go TUTAJ
.

******
Lyric video for the song "We Are Rebels" by Betrayer is available HERE.
******
Druga płyta Infrared

Już jutro na sklepowe półki trafi nowy, drugi krążek thrash metalowców z grupy Infrared zatytułowany "Saviours".
Oto jej menu:
1-Project Karma, 2-The Demagogue, 3-Saviour, 4-The Fallen, 5-All In Favour, 6-They Kill For Gods, 7-Father Of Lies, 8-Genocide Convention.

Zespół Infrared założony został w 1985 roku w Kanadzie.
Istniał pięć lat. W tym czasie nagrał jedno demo.

W 2014 roku trójka rdzennych muzyków Infrared (Al Groulx, Kirk Gidley i Armin Kamal) reaktywowała grupę.
Dołączył do nich Mike Forbes.
W tym składzie Kanadyjczycy nagrali debiutancki album "No Peace"-2016.

Tytułowego utworu z nowej płyty posłuchacie TUTAJ
.

******
On the 25th of May, the "Saviours" album of the Infrared team will be released.
The title track is available HERE
.
******
Nowa płyta Little Dead Bertha do odsłuchu

14-ego maja ukazała się nowa płyta melodic death-black-gothic metalowej grupy Little Dead Bertha "Age of Silence".

Jest to szósty długograj istniejących od 24-ech lat Rosjan.
Pozostałe krążki to:
"In Memorium Premortis"-1994, "Two Sides..."-2000, "Light and Shadows"-2003, "Way of Blind"-2005, "Angel & Pain"-2010.

Skład Little Dead Bertha:
Dmitriy Zamaruev-wokal, Sergey Galushko-gitara, Svetlana Galushko-wokal, Yuriy Sveshnikov-gitara basowa, Viktoria Sysoeva-klawisze, Roman Kirichenko-perkusja.

Płyta "Age of Silence" do odsłuchu TUTAJ
.

******
The album "Age of Silence" from Little Dead Bertha is available HERE.
******
Down Among The Dead Men - nowa płyta w czerwcu
David Ingram (Ursinne, ex-Bolt Thrower, ex-Benedtiction) i Rogga Johansson, którego zespoły chyba ciężko policzyć stoją na czele Down Among The Dead Men. 15 czerwca pojawi się trzeci długograj zespołu „…And You Will Obey Me”. Płytę wyda wytwórnia o nazwie równie chwytliwej jak nazwa zespołu – Transcending Obscurity Records. Panowie zapodają death metal/crust. Okładkę albumu zaprojektował Turkka G. Rantanen (Demilich, Demigod, Darkrypt).

Utworu zapowiadającego płytę można wysłuchać tutaj: Link

********
Down Among The Dead Men: new album „…And You Will Obey Me” in June, 15
New song „The End Of Time” here: Link

********
Wznowienia dwóch płyt Amorphis na winylu
Relapse Records najwidoczniej rozochociła się w wydawaniu reedycji kultowych płyt na winylach. Lada dzień wyjdzie jedyna płyta Control Denied, na 20 lipca zaplanowano wydanie trzech płyt Death, a wytwórnia już zapowiada kolejne wznowienia. Tym razem reedycji doczekają się dwie pierwsze płyty Amorphis – „The Karelian Isthmus” z 1992 i „Tales From The Thousand Lakes” z 1994. Zostaną one wydane tego samego dnia co płyty Death, 20 lipca.

Zwiastun wydawnictw tutaj: Link

********
Amorphis – „Tales From The Thousand Lakes” & „The Karelian Isthmus” vinyl reissues: Link
********
Thomas Zwijsen i Nita Strauss wykonali klasyki Iron Maiden
Thomas Zwijsen, belgijsko-holenderski gitarzysta, który dał się poznać dzięki swoim przeróbkom utworów Iron Maiden granym na akustycznej gitarze klasycznej oraz Nita Strauss, znana z występów z The Iron Maidens oraz obecna gitarzystka Alice Coopera wykonali wspólnie klasyki Żelaznej Dziewicy: „Aces High” i „The Trooper”.

Jak duet zabrzmiał razem w hitach IM?

Do obejrzenia i wysłuchania tutaj:
„Aces High: Link
„The Trooper”: Link


********
Thomas Zwijsen ft. Nita Strauss
„Aces High: Link
„The Trooper”: Link

********
Debiut grupy Truchło Strzygi
GODZ OV WAR PRODUCTIONS prezentuje debiutancki album polskiej black'n'heavy metalowej grupy TRUCHŁO STRZYGI zatytułowany "Pora Umierać". Album ma trafić do sklepów 1-go czerwca 2018r.

Tracklista: 01.Apokaliptyczny Młot (Obliteracja Poprzez Życie); 02.Sadystyczny Masowy Mord; 03.Płonie Czarna Zorza; 04.Świat Pędzi ku Przestrodze (Pradawne Demony); 05.Śmierć i Płomień; 06.Busola do Nikąd; 07.Jestem (Żyję, Gniję, Umieram); 08.Stary Kult Śmierci (Ozłocone Truchło)

Skład: Gambit - wokal; P. - gitara, bas, wokal; Alkatraz - gitara, klawisze; Kaczor - perkusja

Album jest już dostępny w przedsprzedaży oraz do odsłuchu:

* BANDCAMP
* GODZ OV WAR STORE

*****
Truchlo Strzygi reveals debut album details.
English version below (Czytaj więcej)
*****
Halcyon Way ujawnia szczegóły nowego albumu "Bloody But Unbowed"
HALCYON WAY, amerykański zespół pochodzący z Atlanty, który niedawno podpisał umowę wydawniczą z Agonia Records, wyda nowy album studyjny 3 sierpnia. Następca debiutującego na liście Billboard Heatseekers "Conquer" (2014) nosi tytuł "Bloody But Unbowed".

Metal w wykonaniu HALCYON WAY można określić jako ciężki, progresywny, chwytliwy, techniczny i przede wszystkim skupiony na silnych kompozycjach. Zespół czerpie inspiracje od takich wykonawców jak Megadeth, Dream Theater, Testament czy Chimaira. Cechują go chwytliwe wstawki, harmonijne wokale w stylu King's X czy Stryper, oraz ciężka i wpadająca w ucho sekcja rytmiczna. Najnowszy album spaja ze sobą wiele podgatunków metalu (w tym thrash metal, power metal czy metal progresywny) i hard rock.


Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Halcyon Way detail new album 'Bloody But Unbowed'
English version below (Czytaj więcej)
*****
Nowy Utwór Tad Morose
15 czerwca to data wydania nowej płyty Tad Morose „Chapter X”. Zespół podpisał umowę z GMR Music i dzięki temu znalazł sobie nowy dom. Płytę zwiastuje nowy utwór „Apocalypse”, do którego stworzono lyric video.

„To wspaniałe uczucie mieć podpisany kontrakt z GMR – mówi gitarzysta Christer „Krunt” Andersson. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak to się rozwinie. Mamy trochę zabukowanych koncertów na lato a będzie ich więcej. Wspaniale jest wrócić znowu na scenę, ponieważ granie na żywo jest paliwem w naszym silniku.”

Video do „Apocalypse” tutaj: Link

********
Tad Morose: new album „Chapter X” in June, 15
New song “Apocalypse” here: Link

********
Kolejny nowy teledysk i utwór Gruesome
Zespół konsekwentnie promuje nowy album „Twisted Prayers”, który z mrocznych, piwniczych czeluści na światło dzienne wypełznie 1 czerwca za sprawą Relapse Records. Tym razem Gruesome w ramach wsparcia swojego nowego potomka prezentuje teledysk do utworu „Fatal Illusions”.

Do obejrzenia teledysku może być wymagane zalogowanie się w serwisie YouTube, gdyż video zawiera sceny, które niezbyt przypadną do gustu miłośnikom klipów z pięknymi kobietami, słoneczną plażą i drinkiem w ręku.

Teledysk tutaj: Link

********
Gruesome: „Fatal Illussions” (official music video): Link
********
Doro o nowym utworze "All For Metal" z nadchodzącej płyty
Nowa płyta Doro i jej zespołu zatytułowana jest „Forever Warriors, Forever United” i ukaże się 17 sierpnia tego roku dzięki Nuclear Blast. Jest to też pierwszy podwójny album studyjny wokalistki. Fani mogą spodziewać się 24 nowych utworów.

„Okładka i tytuł tworzą idealną całość” – wyjaśnia Doro. „Jest tak, jak powinno być. Wszystko idealnie pasuje do utworów, które dotyczą również pewnych tematów politycznych.”

Pierwszy singel „All For Metal” ujawniony zostanie 8 czerwca. W utworze ma się pojawić kilku metalowych bohaterów, których będzie można również zobaczyć w nadchodzącym teledysku do niego.

„To świetny hymn – myślę, że może nawet przewyższać »All We Are« (klasyczny utwór Warlock), wszyscy na nim śpiewają – powiedziała Doro. „I to może być naprawdę, naprawdę dobre.”

O tym właśnie kawałku opowiada Doro w pierwszym video z cyklu „utwór po utworze”.

Do obejrzenia tutaj: Link

********
Doro: new album Forever Warriors, Forever United” in August, 17
„All For Metal” (official track by track): Link

********
Assassin - nowy kontrakt, nowa płyta w przyszłym roku
Massacre Records ogłosiła podpisanie papierków z niemieckimi thrash metalowymi weteranami – Assassin. Nowa płyta zostanie wydana wiosną 2019 r. Ostatni album studyjny Assassin pochodzi z 2016 roku. W tymże też roku do zespołu dołączył inny weteran niemieckiej sceny thrash metalowej, gitarzysta Frank Blackfire (Sodom, Frank Blackfire, ex-Kreator). Zastąpił on długoletniego gitarzystę grupy, Michaela Hoffmanna.

********
Assassin signs with Massacre Records, new album in 2019
********
Hostia zadebiutuje już 31 maja
Via Nocturna przedstawia najbardziej kontrowersyjny debiut tego roku! HOSTIA to prawdziwy grindcore'owy młyn łamiący kości i krzyże. Ekstremalne dźwięki i prowokacyjne teksty składają się na prawdziwy manifest nieposłuszeństwa i odrazy. To także sprzeciw przeciwko zniewoleniu duszy i ciała przez dogmaty i religijne instytucje.

W skład zespołu wchodzą znani polscy muzycy, którzy jednak z osobistych powodów pragną zachować anonimowość. Ale to nie ta bajka co myślicie, bo nie znajdziecie w HOSTIA mistycznej atmosfery. Tylko srogi wpierdol. Jak np. w numerze "Corroded Cross" promującym to bluźniercze wydawnictwo:
KLIK!

Tracklista przedstawia się następująco: 01. Corroded Cross; 02. Heretic's Last Dance; 03. Holy Extortion; 05. Home Rough Home; 06. Black Parasites; 07. Egodist; 08. I Will Not Follow; 09. Killed By Life [All Hail Lemmy]; 10. Leatherface Kiss; 11. War Puppets; 12. Not Really A Christian Song; 13. Karl's Delicatessen

Za okładkę i całą oprawę graficzną odpowiada Łukasz Pach.
Całość została zarejestrowana w JNS Studio w Warszawie pod okiem Pawła "Janosa" Grabowskiego.

Materiał ujrzy światło dzienne 31 maja 2018 roku jako jewel case CD.
Pre-ordery można składać tutaj:
KLIK!

*****
Debut album by Hostia will be out May 31st
*****
Grindcore'owa uczta w klubie Magnetofon
Wszystkich death grindowych maniax zapraszamy na niezły wpierdol!!!

27.07.2018 ŁÓDŹ @ KLUB MAGNETOFON

Zagrają:

ANTIGAMA
NUCLEAR VOMIT
FETO IN FETUS
LIKANTROPIA


EVENT @ FACEBOOK

*****
Antigama, Nuclear Vomit, Feto In Fetus and Likantropia will play in Magnetofon Club in Łódź on July 27th.
*****
Nowy klip Sinsaenum
Metalowa supergrupa SINSAENUM, w której skład wchodzą metalowe sławy - Joey Jordison (ex-Slipknot), Attila Csihar (Mayhem) czy Frédéric Leclercq (Dragonforce) opublikowała właśnie w sieci nowy klip do utworu „Final Resolve”. Kawałek ten pochodzi z albumu „Repulsion For Humanity”, który ma ukazać się 10-ego sierpnia nakładem earMUSIC.

Zapraszamy do obejrzenia klipu w
TYM MIEJSCU.

Przypominamy, że SINSAENUM wystąpi 6-ego października w warszawskim klubie Proxima.

*****
Sinsaenum has released a video „Final Resolve”. Watch it @ YouTube.
*****
Czasówka koncertów Meshuggah
Przypominamy, że na początku czerwca grupa MESHUGGAH wystąpi dwukrotnie naszym kraju. Zaplanowano koncert w krakowskim klubie Kwadrat (05.06) oraz w stołecznej Progresji (06.06). Szwedzi będą promować swój najnowszy album „The Violent Sleep of Reason” (2016, Century Media). Jako support wystąpi DECAPITATED.

Znamy już czasówkę tych koncertów:
18:30 - Drzwi
19:30-20:20 - Decapitated
20:50-... - Meshuggah

Bilety są dostępne
TUTAJ

*****
Meshiggah and Decapitated will play in Kraków and Warszawa in June. Time table available.
*****
Primal Fear - zapowiedź nowej płyty i lyric video
Nowa płyta Primal Fear zatytułowana jest „Apocalypse”. Będzie to 12 studyjny krążek w dyskografii Niemców, a do sprzedaży trafi 10 sierpnia dzięki Frontiers Records. Produkcja płyty zaczęła się pod koniec 2017 roku i została zakończona wiosną 2018 roku w Hansen Studios w Danii z producentem i basistą zespołu Mattem Sinnerem i miksującym płytę oraz inżynierem Jacobem Hansenem.

Album dostępny będzie jako CD, CD/DVD, CD/DVD + T-shirt i LP – także jako czerwony winyl (wyłącznie w amerykańskich sklepach) i niebieski (wyłącznie w sklepie Internetowym Frontiers).

Płytę promuje lyric video do utworu „Hounds Of Justice”: Link

********
Primal Fear: new album „Apocalypse” in August, 10
„Hounds Of Justice” (official lyric video): Link

********
Anaal Nathrakh zapowiada nową płytę
Tytuł dziesiątego studyjnego krążka Anaal Nathrakh to „A New Kind Of Horror”. Płyta zostanie wydana przez Metal Blade 28 września. Na płycie znajdzie się 10 utworów.

„To nie jest szczęśliwy album, jest gorzki, mściwy, sarkastyczny, sardoniczny, gwałtowny, przerażający i szokujący; przerażający i szokujący w równym stopniu. Nade wszystko jest ludzki i wszystko to za sobą pociąga. Jest tak szczery, jak to tylko możliwe” – mówi Dave Hunt (V.I.T.R.I.O.L.)

********
Anaal Nathrakh: new album „A New Kind Of Horror” in September, 28.
********
Video clip od Verikalpa

Melodic-death-folk metalowcy z fińskiej kapeli Verikalpa opublikowali lyric video do utworu "Viinapiru".

26-ego stycznia zespół zadebiutował na rynku wydawniczym płytą "Taistelutahto".
Wydawca krążka jest Inverse Records.

Numer "Viinapiru" umieszczony został na niej pod numerem ósmym.

Lyric video zobaczycie TUTAJ
.

******
Lyric video for Verikalpa's "Viinapiru" song is available HERE.
******
Video clip od Memories of a Lost Soul

Memories of a Lost Soul to włoska progresywno-death metalowa formacja założona w 1995 roku.
Zespół dotychczas nagrał cztery krążki:
"The Clockwork"-1998, "Distorted Perceptionz"-2003, "7 Steps to Nothingness"-2004, "Empty Sphere Requiem".
Kapela przerwała swoje milczenie i wypuściła video clip do utworu "Destiny Awaits No One", który otwiera ich ostatnią płytę.

Obejrzycie go TUTAJ
.

******
Video clip for Memories of a Lost Soul's "Destiny Awaits No One" song is available HERE.
******
Dwójka The Nomad do odsłuchu

Rosyjscy melodic death-metalcore'owcy z grupy The Nomad w dniu dzisiejszym wypuścili swój drugi krążek zatytułowany "From the Dead... to the Living".

Ich jedynka "Victim of the Evolution" ukazała się w 2015 roku w siódmą rocznicę istnienia kapeli.

Zespół gra w składzie:
Dmitry Kondratyev-gitara-wokal, Anton Polyakov-gitara,
Leonid Medkov-gitara basowa, Maxim Lutsenko-perkusja.

Dwójka do odsłuchu TUTAJ
.

******
The Nomad album "From the Dead ... to the Living" is available HERE.
******
Bloodbath zmuszony przełożyć trasę po Ameryce Północnej
„Krwawa Łaźnia” miała zalać Amerykę Północą swoją muzyką, a tymczasem amerykanie będą musieli na tę „kąpiel” poczekać. Ze względu na nieprzewidziane i niekontrolowane okoliczności związane z komplikacjami związanymi z amerykańskim procesem wizowym zespół został zmuszony do przełożenia zbliżających się terminów koncertów w Ameryce Północnej. Rozpoczęcie serii koncertów Bloodbath planowane było na ten tydzień i miało obejmować m.in. występy na Maryland Deathfest i Modified Ghost Festival. Trasa zostanie jednak przesunięta na późniejszy termin.

„Z ogromną mieszanką gniewu, frustracji i smutku jesteśmy zmuszeni ogłosić następującą wiadomość – nie będziemy lecieć jutro, aby rozpocząć naszą pierwszą trasę po Ameryce Północnej, na którą wszyscy tak bardzo czekaliśmy, żeby ją zagrać. Graliśmy próby i przygotowywaliśmy od miesięcy. Nasz sprzęt i torby są spakowane i gotowe pod drzwiami, ale niestety Amerykański Urząd Imigracyjny i Ambasada popełniły błąd z naszymi wizami i nie zdążyły naprawić go na czas i wydać nam ich ponownie. Mieliśmy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli wydawać tego rodzaju oświadczenia, wciąż wierzyliśmy do samego końca, że wydadzą je na czas, ale teraz, z mniej niż 24 godzinami do wyjazdu musimy zaakceptować nasz los, że tak się nie stanie. Bardzo nam przykro z powodu tych wszystkich, którzy kupili bilet i planowali przyjść, żeby obejrzeć Bloodbath! W przypadku każdej pozytywnej informacji BĘDZIEMY zmieniać harmonogram (nic innego nie jest do przyjęcia!) i przygotowywać się do zagrania tournée tak szybko, jak to możliwe. Wiadomości o zwrotach itp. pojawią się wkrótce” – Bloodbath

********
Bloodbath forced to postpone North American Tour
********
Deibut Painthing
Doom metalowy skład PAINTHING pochodzący z Warszawy przymierza się do wydania debiutanckiej płyty.

Zespół Painthing powstał w 2014 r w Warszawie. Wszyscy członkowie są doświadczonymi muzykami mającymi na koncie wydane płyty i wiele koncertów.

Prace nad debiutancką płytą "Where are You now...?" dobiegły końca w lutym 2018 r. Album składa się z 8 kompozycji trwających ponad 55 minut, są to: 1. Beetween, 2.The Widow And The King, 3. Buzz And Madness, 4. The Shell I Live In, 5. Psychosis 4:48, 6. Only Death Will Divide Us, 7. To Live Is To Fight, 8. So Be It

Do 5 utworu powstało liryc video dostępne na YT:
KLIK!

Oprawą graficzną zajął się Michał "Xaay" Loranc (Nile, Behemoth i wiele innych). Teksty poruszają najbardziej znaczące tematy w prosty, a zarazem poetycki sposób.

PAINTHING @ FACEBOOK

*****
Doom metal act Painthing is about to release its debut album
*****
Scylla prezentuje nowy singiel
„Apex” – taki tytuł ma nowa EP-ka zespołu Scylla, której pierwszy singiel zatytułowany „Scorn” został właśnie udostępniony. Formacja planuje w każdą kolejną niedzielę prezentować nowy utwór z zapowiadanego wydawnictwa.

Trzy lata po wydaniu bardzo dobrego krążka „The Year Of The Void”, szczecińska Scylla powraca z nowym materiałem. Na EP-kę „Apex” złoży się w sumie pięć nowych utworów.

Scylla, „Scorn” -
KLIK!

Można rzec, że rozciągamy premierą EP-ki Apex na 5 tygodni – komentuje żartobliwie zespół. – W tym czasie co niedzielę, również jeśli będzie to niedziela niehandlowa, oddamy Wam do odsłuchu nowy singiel.

Istniejąca od 2011 roku Scylla ma póki co na koncie dwie płyty. Wydaną w 2012 roku „Pestilence, War, Famine and Death” oraz „The Year of the Void” z roku 2015
.

*****
Scylla's new Ep "Apex" is about to be released. Listen to "Scorn" single @ YouTube
*****

Rock Na Bagnie 2018
*ROCK NA BAGNIE 2018*

*5 – 7 lipca 2018, Goniądz*

*ROCK NA BAGNIE *to największa impreza w Polsce pokazująca scenę niezależną w całej okazałości: od harcore’a, death metalu poprzez street punk, thrash metal aż po ska, reggae i rockabilly.To również giełda z udziałem najważniejszych niezależnych firm fonograficznych, twórców koszulek i innych gadżetów punkowych, całodobowe radio internetowe, wystawy fotograficzne, spotkania i projekcje wyjątkowych filmów, kiermasz regionalnego jedzenia i piękny Biebrzański Park Narodowy na wyciągnięcie ręki.

Podczas trzech dni *ROCKu NA BAGNIE *wystąpi 32 wykonawców: legendy polskiej sceny rockowej i debiutanci, weterani i młodzi gniewni. Wszystko w jednym miejscu i za niecałe 2,50 zł. za zespół!


EVENT @ FACEBOOK

Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Rock na Bagnie 2018 Fest will be held in Goniądz on July 5th-7th
*****
Belphegor i Melechesh na dwóch koncertach w Polsce
Summer Totenritual Crusade 2018 Belphegor przyjedzie do Polski na 2 koncerty. Austriacy promują swój ostatni album pt. „Totenritual”. Przed nimi wystąpi orientalny Melechesh oraz Brytyjczycy z De Profundis. 2 koncerty w Polsce będą kończyły letnią trasę tych zespołów.

Belphegor <
FACEBOOK>, Melechesh <FACEBOOK> + De Profundis <FACEBOOK>

29.06.18 Katowice - MegaClub -
EVENT @ FACEBOOK
30.06.18 Poznań - U Bazyla - EVENT @ FACEBOOK

Wejście: 18.30
Start koncertu: 19:30

Cena biletu:
66 zł - przedsprzedaż w systemie Eventim, kolekcjonerskie
80 zł - w dniu koncertu


*****
Belphegor, Melechesh and De Profundis - shows in Katowice and Poznań
*****
Czerwcowe wydanie Metal Hammera od dziś w sprzedaży!
Pierwsze letnie wydanie magazynu Metal Hammer właśnie trafiło do punktów sprzedaży.

Najwięcej uwagi poświęcono tym razem zespołowi Ghost. Ich najnowszy, znakomity album „Prequelle” ukazuje się już 1 czerwca. Wśród kolejnych tematów warto wyróżnić teksty poświęcone takim artystom/zespołom jak Orange Goblin, Snowy Shaw, Graveyard, Gus G, Tremonti, Candlemass, Lunatic Soul, Yob czy Osada Vida.

Przygotowano także studio raport z nagrań nowego albumu Marduk. Przy okazji tego ostatniego zespołu redaktor naczelny zastanawia się we wstępniaku: „Gdy oddawałem do druku ten numer Metal Hammera przyznam, że przemknęła mi przez myśl historia, która miała miejsce kilka dni temu w Rzeszowie – odwołanie koncertu Marduk... Nikt chyba nie ma wątpliwości, że to zespół bezkompromisowy, który część swojego wizerunku zbudował lata temu na szokowaniu ludzi, ale – na boga – żeby posuwać się do przestępstwa (włamanie i kradzież wodomierza) tylko po to by państwowe organy mogły oficjalnie zablokować koncert?! Coś tu nie gra, i to niekoniecznie Marduk...”

Jak zawsze nie zabrakło stałych rubryk – recenzji płytowych, koncertowych i książkowych, Na Zachód Od Metalu i Die Young. Polecamy!

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
New issue of Metal Hammer magazine on sale
**********
Children Of Bodom ogłasza specjalną trasę koncertową
No Place Like Home – pod takim szyldem Children Of Bodom odbędzie trasę po rodzimej Finlandii w październiku i listopadzie tego roku. Trasa ta będzie wyjątkowa; każdego wieczora zespół zagra inny zestaw utworów, dając fanom szansę usłyszenia na żywo rzadkich klejnotów z bogatego katalogu COB. Koncerty „kosiarzy” na tej trasie otwierać będzie inny fiński zespół – Lost Society. Bilety na te specjalne koncerty trafią do sprzedaży 25 maja.

Trailer trasy do obejrzenia tutaj: Link

********
Children Of Bodom - No Place Like Home Tour Trailer: Link
********
Video z koncertu Sepultury na Hammerfest do obejrzenia
W marcu w Hafan y Moor Holiday Park w Pwllheli w Walii odbyła się 10 edycja festiwalu Hammerfest. Na imprezie zagrała m.in. Sepultura. Występ zespołu był profesjonalnie filmowany i obszerniejszy jego fragment został opublikowany na YouTube.

Video do obejrzenia tutaj: Link

********
Sepultura Live – Hammerfest X: Link
********
Video clip od Chainsaw

Bydgoscy heavy metalowcy z grupy Chainsaw nakręcili nowego clipa.
Chłopaki na warsztat wzięli kawałek "Sword and Faith".
Jest to utwór z ich ostatniego, siódmego krążka "The Last Crusade", który ukazał się w zeszłym roku.

Projekcja TUTAJ
.

******
The video clip for Chainsaw's "Sword and Faith" song is available HERE.
******
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU


** GODSMACK**
- When Legends Rise


** PHAZM**
- Scornful of Icons


** THE CROWN**
- Cobra Speed Venom


** BIEGUN ZACHODNI - Pamiętaj kim byłeś
** DEVIL IN THE NAME
- Devil In the Name

** UNtitled
- compilation

** SAMAEL
- Solar Soul

** IRON MAIDEN
- The Book Of Souls

** IZEGRIM
- Beheaded By Trust

** AETHYR
- Uncanny Valley

** PHENDRANA
- Sanctum: Sic Transit Gloria Mundi

** DECONSTRUCTING SEQUENCE
- Cosmic Progression

** OMISSION
- Merciless Jaws From Hell

** EUCHARIST
- Endarkenment

** BLAZE OF PERDITION
- Conscious Darkness

** NEFARIOUS
- The Universal Wrath

** GHOST
- Ceremony And Devotion


więcej recenzji
****** JITTERFLOW ******


******* WAR-SAW *******


*** DORMANT DISSIDENT **


***** MARTYRDOOM
*** GRIN
*** WATCH OUT STAMPEDE
*** CLOSTERKELLER
*** AMORPHIS
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** SEPULTURA
+ Obscura
+ Goatwhore
+ Fit For An Autopsy
- Proxima/ Warszawa


*** FURIA
+ Thaw
+ Sacrilegium
+ Licho
- Progresja/ Warszawa


*** NEUOBERSCHLESIEN
+ Transgresja
- Proxima/ Warszawa


*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

*** W.A.S.P.
+ GATE Crasher
- Sportovni Hala/ Hluk

*** ICED EARTH
+ Freedom Call
+ Metaprism
- Festsaal/ Berlin

*** MASTODON
+ Russian Circles
- Progresja/ Warszawa

*** SABATON
+ Accept
+ Twilight Force
- Torwar/ Warszawa

*** HELLOWEEN Pumpkin United
- Tipsport Arena/ Praga, Czechy

*** MAYHEM
+ Asphyx
+ Dragged Into Sunlight
+ Deus Mortem
+ Centurion
+ Thunderwar
- Progresja/ Warszawa


*** GRAND MAGUS
+ Evil Invaders
+ Elm Street
- Kwadrat/ Kraków


*** SATYRICON
+ Suicidal Angels
+ Fight The Fight
- Progresja/ Warszawa


więcej relacji
*** Będziesz smażyć się w piekle


*** Hammer Of The Gods


*** Motorhead w studio


*** Hellbent For Cooking. The Heavy Metal Cookbook

*** Biografia Led Zeppelin. Kidy giganci chodzili po Ziemi


więcej recenzji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  28,137,911 unikalne wizyty  Top Top