AGENCJA METAL MUNDUS


METAL UP!


= 19.03.2018

- THERION

+ Gdańsk / B90= 19.03.2018

- INSOMNIUM
- TRIBULATION

+ Kraków / Kwadrat= 23.03.2018

- DET GAMLE BESATT
- EMPHERIS
- MOLOCH LETALIS

+ Września / AQQ Pub= 23.03.2018

- MENTOR
- THE THRONE
- WHALESONG

+ Katowice / Pub Faust= 24.03.2018

- DET GAMLE BESATT
- EMPHERIS
- MOLOCH LETALIS

+ Warszawa / Metal Cave= 25.03.2018

- TRIVIUM
- POWER TRIP
- VENOM PRISON

+ Warszawa / Progresja= 25.03.2018

- DET GAMLE BESATT
- EMPHERIS
- MOLOCH LETALIS
- LĘK

+ Katowice / Klub Faust= 30.03.2018

- TURBOWOLF

+ Wrocław / Pralnia= 31.03.2018

- TURBOWOLF

+ Warszawa / HydrozagadkaTSA w Parku
Dnia 27 listopada 2011(niedziela) odbędzie się koncert grupy TSA w Klubie PARK w Warszawie (Al. Niepodległości 196).

Koncert tego kultowego zespołu, należącego do prekursorów heavy metalu i hard
rocka w Polsce rozpocznie się o godzinie 19:00.

Wejście - 18:00
Bilety: 15 PLN - studenckie /30 PLN - normalne
FLOTSAM AND JETSAM - winylowy Doomsday
Metal Blade wyda reedycję winyla Flotsam And Jetsam "Doomsday For The Deceiver" z okazji 25-lecia wydania płyty!

Podwójny krążek ukaże się 13/16 stycznia 2012.

Tracklista:
A: (remixed and remastered versions 2006)
1. Hammerhead, 2. Iron Tears, 3. Desecrator, 4. Fade to Black, 5. Doomsday for the Deceiver.
B: (remixed and remastered versions 2006)
6. Metalshock, 7. She Took an Axe, 8. Der Fuhrer, 9. Flotzilla (instrumental).
C:
10. U.L.S.W. (rem. version 2006), 11. Iron Tears (Iron Tears demo), 12. I Live You Die (Iron Tears demo), 13. Hammerhead (Metal Shock 1985), 14. The Evil Sheik (Metal Shock 1985).
D:
15. I Live You Die (Metal Shock 1985), 16. The Beast Within (Metal Shock 1985), 17. Children of the Night (live 85 - unreleased), 18. The Executioner (live 85 - unreleased), 19. Those Who Defy (live 85 - unreleased), 20. On the Attack (live 85 - unreleased).
Konkurs dotyczący grupy "Kat & Roman Kostrzewski"" zakończony!
Nasz konkurs, dotyczący zespołu Kat & Roman Kostrzewski już się zakończył.

Jest nam niezwykle miło zakomunikować, że jednoosobowe wejściówki na koncert zespołu, który odbędzie się 27 listopada 2011 w Klubie Alibi we Wrocławiu wygrali:

- Przemysław Obłąk
- Paweł Sołdyński

Prawidłowe odpowiedzi na pytania:
1. Mark Twain
2. Besatt/Darzamat

Dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom!
Spotkanie z Arką Noego i muzyczna premiera w "Zagadkowej Niedzieli"!
21 listopada na półki sklepowe trafi nowy krążek Arki Noego "Pan Krakers". Na płytę składa się 12 coverów polskich kapel punkowych i rockowych. Mamy więc Dezertera, Brygadę Kryzys, Kult, Perfect, Armię i paru innych klasyków gatunku. Ponadto na płycie znajdzie się bonus w postaci teledysku do utworu "Najlepszy na świecie", jak i sam utwór.

Premierowo "Pana Krakersa" będziemy mogli posłuchać 20 listopada w "Zagadkowej Niedzieli" - porannej audycji Programu III Polskiego Radia. Od godziny 7 rano zaprasza Katarzyna Stoparczyk.

Tymczasem w dniu premiery albumu czyli 21 listopada, Arka Noego pojawi się w poznańskim salonie Saturn Planet (Al. Solidarności 47). Wszystkich chętnych na spotkanie z muzykami i dziećmi zapraszamy na godzinę 18.00. "Pan Krakers" z autografami będzie stanowił rarytas na półce z płytami.

Tym, którzy już teraz chcieliby posłuchać jak brzmią wykonania Arki Noego polecamy zajrzeć na oficjalny kanał Luxtorpedy na You Tube. Tam zamieszczono kolejny zwiastun płyty, w którym pojawiają się fragmenty nowego albumu! Zwiastun dostępny tutaj!
PRIMAL FEAR - nowy krążek w styczniu
Nowy krążek niemieckich heavy/ power metalowców Primal Fear będzie zatytułowany "Unbreakable" i ukaże się 20.01.2012.

Produkcja płyty zajął się Mat Sinner, a miksami Achim Koehler.

Tracklista: 1. Blaze Of Glory, 2. Marching Again, 3. And There Was Silence, 4. Night Of The Jumps, 5. Give 'Em Hell, 6. Born Again, 7. Where Angels Die, 8. Bad Guys Wear Black, 9. Strike, 10. Metal Nation, 11. Conviction, 12. Raise Some Hell.
KILLING MACHINE - kawałek do posłuchania
"Hellraiser" - nowy utwór kapeli Killing Machine, pochodzący z nowego albumu "Free Nation" jest dostępny do posłuchania pod tym linkiem.

Płyta powinna pojawić się w sprzedaży w przyszłym roku.

W czasie nagrywania płyty skład zespołu wyglądał następująco: Csaba Zvekan (Sardonyx, Rough Angel, Emergency) – wokal, Peter Scheithauer (Belladona, Temple of Brutality) - gitara, Jari Kainulainen (Devils Train, Symfonia, Stratovarious, Evergrey) – bas, Jon Dette (Slayer, Testament) – perkusja.

W tym roku wokalista Csaba Zvekan opuścił jednak zespół i założył nową grupę Raven Lord.
EVILE w styczniu w Polsce
Brytyjska kapela thrash metalowa wyrusza w styczniu na europejską trasę, która nie ominie również Polski.

Zespół zagra u nas aż trzy koncerty:
- 12.01.2012 - Mega Club/ Katowice
- 13.01.2012 - Progresja/ Warszawa
- 14.01.2012 - Estrada/ Bydgoszcz

Brytyjczykom towarzyszyć będą dwie kapele - Portrait oraz Dr.Living Dead. Ta ostatnia nie zagra jednak w Katowicach!
MY RIOT w Stodole już w najbliższą niedzielę
Nowa grupa Glacy wystąpi w klubie Stodoła, 20.11.2011. Obejrzyj zaproszenie na koncert nagrane przez Glacę

Możemy już potwierdzić, że zespołowi towarzyszyć będą na scenie znakomici goście: Zbyszek Krzywański z Republiki, wykonujący wraz z zespołem utwór "Biała flaga 2011", Orion z Behemoth oraz Maja Konarska z Moonlight.
Jako support wystąpi godny uwagi zespół Obscure Sphinx.

Na Taste My Riot Tour fani będą mogli zapoznać się z utworami z płyty na żywo, jak również przypomnieć sobie kilka kompozycji zespołu Sweet Noise.
Występy Glacy i spółki gwarantują bezkompromisowo zagraną muzykę, dawkę niespotykanej energii scenicznej i potężnej adrenaliny co poświadczają fani, którzy wzięli udział w pierwszych koncertach trasy.

Koncertowi My Riot towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych, wykonanych przez twórców skupionych wokół Noisenation. Noisenation jest ruchem artystycznym powołanym do życia przez zespół Sweet Noise w 2002 roku.

Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż) oraz 42 zł (w dniu koncertu) można zakupić w Kasie Klubu Stodoła, ul. Batorego 10 (tel. 22 825 60 31) oraz za pośrednictwem sieci Eventim, Ticketpro i Ebilet na terenie całego kraju.
AVENUE OF ALIES' - zapowiedzi grudniowe
Niemiecki label AVENUE OF ALLIES‘ poinformował, jakie nowe krążki ukażą się nakładem tego wydawnictwa 09 grudnia 2011.

- ANGELINE - "Disconnected" - drugi album melodic metalowej kapeli ze Szwecji Swedish

- IAIN ASHLEY HERSEY - “Vintage Love – The Best”. Kompilacja znanego, rewelacyjnego amerykańskiego gitarzysty. Poza wymienionym, wśród muzyków takie nazwiska, jak: Paul Shortino (Quiet Riot), Doogie White (ex-Rainbow), Graham Bonnet (ex-Rainbow, MSG), Carsten Schulz (Evidence One)

- COASTLAND RIDE "Coastland Ride" i "On Top Of The World" - dwie płyty grającej AOR grupy ze Szwecji.
Trasa NECKBREAKER'S BALL już w ten czwartek zawita do Polski!
Już 17 listopada w warszawskiej „Progresji” wyjątkowa uczta dla fanów melodyjnego ciężkiego grania. Na jedynym koncercie w naszym kraju wystąpią zespoły w ramach czwartej już edycji trasy Neckbreakers Ball. Jako headliner wystąpi Dark Tranquility – jeden z czołowych przedstawicieli szwedzkiego death metalu, który razem z takimi zespołami jak In Flames czy At The Gates tworzyli tą scenę. Drugą gwiazdą trasy jest szwajcarski folk metalowy Eluveitie, który jest doskonale znany polskim fanom choćby z faktu, iż do teledysku „Thousandfold” zdjęcia nakręcono w Polsce.
Skład uzupełniają zespoły Mercenary, Varg, Gurd oraz Omnium Gatherum.

17.11.2011 (czwartek)
Warszawa, Klub Progresja
Dark Tranquility, Eluveitie, Mercenary, Varg, Gurd, Omnium Gatherum

wejście od 17:00, start 17:45
ceny biletów: 99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w klubie „Progresja” (zamówienia internetowe – www.progresja.com) oraz sieci Eventim na terenie całej Polski (Empik, Saturn, Media Markt). Organizator: Knock Out Productions oraz Klub Progresja
Nowy numer magazynu ELECTRIC NIGHTS już dostępny!
Od dzisiaj dostępny jest już nowy, dziewiąty numer miesięcznika ELECTRIC NIGHTS.

Listopadowy numer „Electric Nights” przynosi kilka retrospektywnych wątków. I rocznic. W tym miesiącu mija dziesięć lat od wydania płyty „Uwaga! Jedzie tramwaj”, jednego z fundamentalnych dla polskiej alternatywy albumów, stąd rozmawiamy z muzykami, którzy brali udział w projekcie Lenny Valentino. Również dekadę działa już łódzki Psychocukier, tylko trzech lat brakuje do tej cyfry wrocławskiemu Öszibarack, zaś symbol sceny trójmiejskiej, grupa Kobiety przekroczyła tę granicę w 2009 r. Wszystkie rozmowy z wymienionymi kapelami stały się okazją do spojrzenia wstecz i przeanalizowania dotychczasowych karier, ale oczywiście wiele też jest mowy o przyszłości. Ta powinna należeć (na pewno wg zachodnich słuchaczy) do Julii Marcell i Catself, dwóch z jedynie trzech polskich wykonawczyń, które dzięki portalowi Sellaband uzbierały fundusze na nagranie debiutanckich płyt. O „jutro” walczą Games People Play. Czy z sukcesem, przekonajcie się na własne uszy - ich płyta dostępna jest do pobrania razem z magazynem. To także bardzo „czarny” numer – wszystko za sprawą wizyt w Polsce Jill Scott, Tinariwen, Bombino, Skindred, ale i nowych longplayów m.in. Nneki czy Dessy oraz propozycji albumowych w dziale Fifty, fourty. Okładka i pierwsze strony magazynu to natomiast fotorelacja z bardzo udanej, drugiej edycji Electric Nights Festival.

Electric Nights jest już dostępny na stronie www.electricnights.pl/ w dziale "MAGAZYN" (tam również numery archiwalne). Od numeru wrześniowego zmieniony został system płatności na 'płać-ile-chcesz' (łącznie z opcją darmowego pobierania).
Zapraszamy też na Facebookowy profil - www.facebook.com/electricnightsmagazine.
ACCEPT - Stalingrad
Heavy metalowy zespół - legenda, czyli ACCEPT poinformował, że jego nowy krążek będzie zatytułowany "Stalingrad".

Album, którego producentem będzie ponownie Ansy Sneap, ukaże się w kwietniu przyszłego roku nakładem Nuclear Blast Records.
SEPULTURA - nowy perkusista
Brazylijski band thrash metalowy Sepultura poinformowała, że nowym perkusistą grupy został Eloy Casagrande.

Dwudziestoletni muzyk z Sao Paulo, który wygrał konkurs młodych perkusistów w 2006, zastąpił na tym miejscu Jeana Dolabell, który odszedł z zespołu z powodów osobistych.

Muzyk stwierdził, że przeżył szok, jak otrzymał angaż do kapeli. "Jestem fanem Sepultury od lat, to będzie honor grać z nimi".
Andres Kisser powiedział m.in., że mimo młodego wieku, Eloy jest fantastyczny pod względem technicznym, a ponieważ jest fanem grupy, bardzo dobrze znał zarówno starszy, jak i nowy materiał zespołu.zarówno
HORRORSCOPE w Mikołowie
27 listopada 2011 w Mikołowskim Klubie Studenckim FRAKTAL, mieszczącym się przy ul. Karola Miarki 15 zagrają zespoły:

- HORRORSCOPE

- CLINICA MUERTE

godz. 19.00
wstęp: 10 zł
Drugi headliner Rockharz 2012
Zgodnie z wczorajszą zapowiedzą, organizatorzy Rockharz 2012 podali drugiego headlinera przyszłorocznej edycji festiwalu.

Będzie nim grupa Amon Amarth.

Lista kapel wygląda zatem następująco: Blind Guardian, Amon Amarth, Arch Enemy, Emil Bulls, Paul Di Anno.

Więcej informacji na stronie www.rockharz-festival.com
RAMMSTEIN - nowy klip
Od wczoraj można oglądać nowy klip grupy Rammstein, nakręcony do kawałka "Mein Land" na oficjalnej stronie zespołu.

Kawałek pochodzi z kompilacji "Made In Germany 1995-2011", która powinna pojawić się w sprzedaży już 14 listopada 2011.
BLIND GUARDIAN - the best of...
Grupa Blind Guardian poinformowała już o swojej najnowszej płycie kompilacyjnej, zatytułowanej "Memories Of A Time To Come".
Jak napisał sam zespół, znaleźli wreszcie czas, aby wybrać i umieścić na trzech krążkach najlepsze kawałki z 25-letniego okresu działalności grupy.
Poza utworem "Sacred Worlds", wszystkie utwory zostały poddane nowemu miksowi, a utwory "The Bard's Song - The Hobbit", "Valhalla" i "And Then There Was Silence" zostały ponownie nagrane.

Płyta ukaże się 20 stycznia 2012 nakładem Virgin/EMI, jako podwójne CD i limitowane potrójne CD, na którym znajdzie się legendarne demo Lucifer's Heritage.

Pełna tracklista w rozwinięciu newsa.
Najbliższe koncerty w Andaluzji
Dwa najbliższe koncerty w Ośrodku Kultury "Andaluzja" w Piekarach Śląskich

- 17.11. 2011 g. 19:00 PROGRESYWNA ANDALUZJA Koncert: Antimatter (GB)

Brytyjska grupa muzyczna założona w Liverpoolu przez Duncana Pattersona, wcześniejszego basistę i autora tekstów Anathemy oraz Micka Mossa. W przeciwieństwie do początkowych dokonań Anathemy, Antimatter oddala się od metalowego brzmienia. Zespół balansuje pomiędzy gotykiem a trip hopem. Muzyka tworzona przez Antimatter często jest porównywana do twórczości Massive Attack, Portishead czy nawet Pink Floyd.

Bilety w cenie: 55zł

- 21.11.2011 g. 18:00 BLUES ALIVE V POLSKU Koncert: Żalman Brothers Band (SK), Juwana Jenkins & Mojo Blues Band (USA/CZ)

Przy tej muzyce nie da się usiedzieć na miejscu! Juwana Jenkins (USA) wspomagana przez zespół Mojo Band(CZ) proponują ogniste wrażenia muzyczne wzbudzające ducha oldschoolowego bluesa. W ich występach znajdziemy poruszający wokal oraz palące intensywnością partie instrumentalne: w oparciu o motoryczny rytm ściśle współpracujących perkusisty Petra i basisty Marka Eichlerów, nastrój budują zarówno bardzo zdolni gitarzyści Marcel Flemr i Jiri Hokes, jak i firmujący całość fantastyczny harmonijkarz, Charlie Slavik.

cena biletu: przedsprzedaż 30 zł , w dniu koncertu 40 zł

Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.okandaluzja.pl

Więcej o zespołach w rozwinięciu newsa.
FURYON - nowy klip
Wczoraj informowaliśmy o nowej stronie brytyjskiej kapeli Furyon, a dziś zachęcamy do obejrzenia ich nowego klipu, nagranego do kawałka "Don't Follow".

Zobaczcie, jak gra najlepszy podobno brytyjski new metalowy band.
ROCKHARZ 2012
W parę minut po opublikowaniu newsa o jednym z festiwali w Niemczech dostaliśmy informację o kolejnym.

Organizatorzy Rockharz 2012 poinformowali, że jutro podadzą do wiadomości drugiego headlinera przyszłorocznej edycji festiwalu. Pierwszym potwierdzonym jest niemiecki band Blind Guardian

Ponadto wiadomo, że zagrają dwie kapele, które musiały odwołać swoje występy podczas ostatniej edycji, a mianowicie Emil Bulls i Paul De Anno

Więcej informacji o imprezie znajdziecie na stronie www.rockharz-festival.com

Queens Of Metal Open Air 2012
Chociaż jeszcze nie skończył się rok 2011, organizatorzy Queens Of Metal zapraszają do przyszłoroczną odsłonę tego festiwalu, która odbędzie się w dniach 19-21 czerwca 2012 w Naturtheater Steinbach

W tym momencie już wiadomo, że na feście zagrają kapele: Exodus, Powerwolf, Vader, Varg, Dew Scented, Milking the Goatmachine, Origin, Dark Age, The New Black, Soul Demise, Criminal, Requiem, Volksmetal, Perversion, Defuse My Hate, Goregonzola, Excess Pressure

Więcej dowiecie się wchodząc na nową stronę festiwalu.BILOCATE - info o nowym albumie
Rzadko docierają do nas informacje od kapel z tak oryginalnych dla metalu państwa, jak Jordania. A właśnie jordański band dark metalowy Bilocate poinformował, że tytuł jego nowego albumu będzie brzmiał "Summoning the Bygones".
Miksem i masteringiem albumu zajął się w Fascination Street Studio w Szwecji, sam Jens Bogren, znany ze współpracy z takimi kapelami, jak Opeth, Katatonia, Amon Amarth, czy Paradise Lost.

Cover "dead Emotion" ostatniej z wymienionych kapel, czyli Paradise Lost znajdzie się na wspomnianym longu Jordańczyków.
Z kolei w kawałkach "Hypia" i “A Desire to leave” wokalnie zespół wsparł Dan Swano.

Tracklista: 1. The Tragedy Within, 2. Beyond Inner Sleep, 3. A Deadly Path, 4. Passage, 5. Dead Emotion (Paradise Lost cover), 6. Hypia, 7. 2nd War in Heaven, 8. A Desire to Leave: I. Obscurity, II. Surrounding Hell, III. …Of Leaving

Nowe, tzw. bootleg video z koncertu grupy podczas Metal Blast – Brain Slash w Kairze można zobaczyć pod tym LINKIEM.

"Za Wolność" -najnowszy klip Luxtorpedy!
Dziś (11.11.) swoją premierę ma najnowszy klip Luxtorpedy. Obraz do utworu „Za Wolność” kręcono w opuszczonej fabryce pod Poznaniem, wzięło w nim udział ponad stu fanów zespołu

Klip dostępny jest pod tym LINKIEM

- Pomysł, by nagrać całość na żywo, bez podkładania dźwięku z płyty wypalił - mówi Robert `Litza` Friedrich, lider Luxtorpedy. "Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego. Całość brzmi o wiele ciężej i mocniej, niż na płycie" - dodaje.

"Za wolność" jest drugim, po "Autystycznym", utworem z debiutanckiej płyty "Luxtorpeda", do którego zrobiony został teledysk. Utwór pojawił się również na składance "Potrafimy Zwyciężać". poświęconej Powstaniu Wielkopolskiemu, której wydawcą jest Fabryka Zespołów.

To dla nas ważny utwór – mówi o "Za wolność" Litza. – choć punktem wyjścia dla niego jest Powstanie Wielkopolskie, tak naprawdę składamy w nim hołd wszystkim męczennikom w walce o wolność na całym świecie – dodaje.

Przypominamy, że już na początku przyszłego roku Luxtorpeda planuje wydanie płyty z nowym materiałem. Prace nad albumem zatytułowanym "Robaki" rozpoczęły się w drugiej połowie lipca. Debiut zespołu, czyli płyta "Luxtorpeda", ujrzał światło dzienne w maju bieżącego roku.

Więcej w rozwinięciu newsa.
Krzak, Cree, Loce De Vice - rejestracja DVD - już dziś
Już dziś w katowickim Teatrze Śląskim odbędzie się niezwykły koncert z udziałem trzech uznanych formacji - Krzak, Cree oraz Love De Vice. Koncert niezwykły gdyż w całości będzie zarejestrowany na potrzeby przyszłych wydawnictw DVD.

Krzak to fenomen na skalę światową. Ta instrumentalna grupa rockowa nie ma swojego odnośnika w historii światowego rocka. Muzycy Krzak to czołowe postacie polskiej i europejskiej sceny muzycznej a w swoim dorobku posiadają wiele autorskich płyt. Liderami zespołu są Jan Błędowski - jeden z czołowych skrzypków europejskich oraz Leszek Winder, laureat wielu plebiscytów na najlepszego gitarzystę rockowego i bluesowego. Ich artystyczny dorobek przetrwał próbę czasu a koncerty nadal cieszą się wielkim uznaniem publiczności i krytyków. Krzak to zdecydowanie zespół koncertowy. Energetyczny duet skrzypiec i gitary oraz wirtuozerskie umiejętności muzyków powodują, że ich występy są za każdym razem entuzjastycznie przyjmowane i wywierają ogromne wrażenie na ich uczestnikach. Potwierdzeniem ich nadal znakomitej koncertowej formy jest choćby ich ostatnie wydawnictwo, album "4 basy" wydany nakładem Metal Mind Productions w marcu br.
W trakcie listopadowego koncertu na scenie wraz z Krzak wystąpią zaproszeni goście specjalni, którzy swoim udziałem pozwolą spojrzeć zupełnie inaczej na muzykę formacji. Więcej szczegółów na ten temat już wkrótce.
Oficjalna strona zespołu: www.krzak-band.com

WIęcej w rozwinięciu newsa.
Premiera nowego klipu Luxtorpedy!
Od jutra w sieci będzie można zobaczyć nowy klip Luxtorpedy. Utwór, do którego powstał nosi nazwę "Za Wolność" i pierwotnie został nagrany na składankę upamiętniającą Powstanie Wielkopolskie. Do współpracy przy tej piosence Litza zaprosił Hansa z grupy 52 Dębiec i tak już zostało. Hans stał się pełnoprawnym członkiem Luxtorpedy i dzieli się wokalem z Litzą.

Poza wspomnianymi muzykami w zespole grają: Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak - perkusja, Krzysztof "Kmieta" Kmiecik - gitara basowa, Robert "Drężmak" Drężek - gitara.

Debiutancka płyta Luxtorpedy o tym samym tytule ujrzała światło dziennie 9 maja i zawojowała rozgłośnie radiowe. Pierwszy klip powstał do singla "Autystyczny", który osiągnął pierwsze miejsce na Liście Przebojów Trójki i utrzymał się na nim przez trzy tygodnie. Drugi klip pojawi się 11 listopada w sieci, a od 14 listopada również w Rebel TV. Polecamy!

Tracklista: 1. Intro, 2. Niezalogowany, 3. Od Zera, 4. Autystyczny, 5. Jestem Głupcem, 6. Trafiony Zatopiony, 7. 7 razy, 8. W Ciemności, 9. 3 000 świń, 10. Za Wolność, 11-19 wersje instrumentalne.
FURYON - nowa płyta, nowa strona
Brytyjski metalowy band Furyon związał się z firmą promocyjną Rock N Growl. Pierwszym wynikiem współpracy jest nowa strona zespołu - www.furyon.net

W sprzedaży jest już debiutancki krążek kapeli, zatytułowany "Gravitas".

Tracklista: 1. Disappear Again, 2. Stand Like Stone, 3. Souvenirs, 4. Don’t Follow, 5. New Way of Living, 6. Voodoo Me, 7. Fear Alone, 8. Wasted on You, 9. Our Peace Someday, 10. Desert Suicide

Skład grupy: Matt Mitchell – wokal, Chris Green – gitara, Pat Heath – gitara, Alex “Nickel” Bowen – bas, Lee Farmery – perkusja
After... gościem Antyradia!
Ważna informacja dla wszystkich fanów zespołu After... !

Już dziś po godzinie 15:00 gitarzyści Czarek Bregier i Wojtek Tymiński będą gośćmi Mariusza Smolarka w programie Sejsmologia w Antyradiu!
Będzie to niepowtarzalna okazja, aby przedpremierowo usłyszeć jak brzmi nowa płyta "No Attachments"!

"No Attachments" to już trzeci studyjny album tego zespołu. O jego finalny efekt zadbali muzycy brytyjskiej formacji The Pinneaple Thief. Muzyka AFTER… zakorzeniona mocno w klimacie rocka progresywnego, trafia w gusta nawet najbardziej wybrednych słuchaczy tego gatunku!
Premiera nowego albumu After... już 21 listopada!

Przypomnijmy, że przy okazji wizyty na Śląsku muzycy zespołów After... i Andareda będą także gośćmi w katowickim Teatrze Śląskim podczas koncertu brytyjskiej formacji Arena. Dziś od godziny 16:00 będą pozować do zdjęć i rozdawać autografy!

Zapraszamy!
SERPENTIA prezentuje nowy teledysk i udostępnia drugi utwór z nowej płyty!
Od kilku dni można już zapoznać się z teledyskiem promującym nowy album Serpentia - "The Day In The Year Of Candles". Obraz do utworu "Proclamation Of Tragedy" można zobaczyć na specjalnej stronie http://proclamationoftragedy.dl.pl/ - za produkcję klipu odpowiada firma Red Pig Productions.

Natomiast w serwisie Soundcloud zespół udostępnił drugi utwór promujący nową płytę - zatytułowany "Thorns From The Saviour's Crown". Obydwie premierowe kompozycje można odsłuchać tutaj: http://soundcloud.com/serpentia
Album ukaże sie pod koniec listopada w wersji standardowej oraz limitowanej (digipack) na której dodatkowo znajdą się: cover Depeche Mode "It's No Good", raport ze studia, wywiad oraz teledysk.

Oto pełna tracklista płyty: 1.Archangel, 2. On the Wings of Destiny, 3. Proclamation Of Tragedy, 4.Hole In the Soul, 5. Pain No More, 6. Exile, 7.Death is my Only Friend, 8. Thorns from Savior's Crown, 9.For "The All" Reasons, 10. Psalm bezskrzydły / The Wingless Psalm.

Więcej informacji w rozwinięciu newsa.
Cała płyta BASEMENT do odsłuchania na stronie!
W najbliższą niedzielę, trzynastego listopada, minie równy rok od premiery pierwszej płyty zespołu Basement. Drobnym prezentem z tej okazji niech będzie dla Was cała płyta udostępniona do odsłuchania na oficjalnej stronie zespołu - www.basementband.pl

Kto wie... ? Może dzięki temu uda się przekonać do muzy Basement tych miłośników ostrych dźwięków, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z zawartością ich debiutanckiego krążka.
Kto już zna twórczość Basement, ale nie słyszał jeszcze wszystkich kompozycji z ich debiutu - na stronę Basement biegiem marsz! :)

Życzymy ekstremalnych wrażeń i ciekawych doznań podczas odbioru.
BODYCOUNT FEST już 19 listopada
Przypominamy, że już 19 listopada 2011 odbędzie się Bodycount Fest, podczas którego zagrają:

- TERRORDOME
- NO MERCY
- PORKY VAGINA
- DRUG ABUSE
- RAVENOUS NEMESIS
- MINDFUCK
- WHAT A BEAUTIFUL DISASTER

Koncert odbędzie się w Studenckim Centrum Kultury - Teren Kampusu Uniwersytetu Opolskiego
Start: 16:00
Wstęp: FREE!

ZAPRASZAMY!
Dust N Brush gościem My Riot w Katowicach
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że siewierzanie z Dust N Brush są gościem My Riot nowego zespołu Glacy (ex-Sweet Noise) w ramach trasy Taste My Riot Tour 13 listopada w katowickim MegaClubie.

Wejście od godziny 19:00
Bilety do nabycia m.in. na stronie www.ticketpro.pl. w cenie 35zł

Zapraszają:
www.myriotband.com
www.musicart.pl
www.myspace.com/dustnbrush

Więcej o kolejnych koncertach Dust N Brush w rozwinięciu newsa.
Arena, Believe i Osada Vida rejestrują wydawnictwa DVD!
Teatr Śląski już dziś wypełni się znakomitą muzyką! Arena, Belive i Osada Vida nagrywają swoje DVD! Bądź częścią ich historii!

Brytyjska formacja Arena podróżuje po Polsce w ramach trasy promującej ich najnowszą płytę "The Seventh Degree of Separation". Album ma swą oficjalną premierę 28 listopada ale przedpremierowo można ją kupić na koncertach Areny. Płyta otwiera nowy rozdział w historii zespołu dowodzonego od 1995 roku przez dwóch uznanych muzyków – Clive’a Nolana (Pendragon, Caamora, Shadowland) i Mick’a Pointer’a (ex-Marillion). Nowy materiał powstaje bowiem przy udziale nowego wokalisty, Paula Manzi (Oliver Wakeman Band), a także basisty Johna Jowitta, który powrócił do składu Areny po kilkuletniej przerwie oraz gitarzysty Johna Mitchella.

Nowa płyta dostępna jest w limitowanej wersji digipak, wzbogaconej o 28-stronicową książeczkę plus bonusowy krążek DVD, zawierający 50 minutowy materiał, w którym muzycy zespołu opowiadają o procesie tworzenia muzyki. Podczas koncertu w Katowicach, Arenie towarzyszyć będą zespoły Believe oraz Osada Vida i właśnie tam, koncerty zostaną zarejestrowane na potrzeby przyszłych wydawnictw DVD. Metal Mind Productions planuje premierę tych wydawnictw na wiosnę 2012.

Więcej informacji w rozwinięciu newsa.
RIVERSIDE rozpoczyna ostanią część trasy jubileuszowej i zaprasza na finał do warszawskiej Progresji!
RIVERSIDE rozpoczyna ostatnią część trasy jubileuszowej i zaprasza na finał do warszawskiej Progresji!

Już w najbliższy piątek (11.11.11) koncertem w niemieckim Dreźnie Riverside rozpocznie ostatnią część trasy podsumowującej 10-lecie istnienia zespołu. Tym razem zespół zawita do Niemiec, po czym uda się do Skandynawii i Estonii. Ostatni koncert, podsumowujący całą trasę, będzie miał miejsce w warszawskiej Progresji 26.11.

Koncert w Progresji będzie ostatnimi koncertem przed dłuższą przerwą, podczas której zespół rozpocznie prace nad kolejnym, piątym albumem. Premiera przewidziana jest na jesień 2012.

Przypominamy, że w związku z jubileuszem ukazały się w tym roku dwa wydawnictwa Riverside. Minialbum „Memories In My Head” oraz box „Reality Dream Trilogy”. Oczywiście utwory z tych wydawnictw będzie można usłyszeć podczas listopadowych występów zespołu.

Więcej informacji w rozwinięciu newsa.
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU


** DECONSTRUCTING SEQUENCE**
- Cosmic Progression


** OMISSION**
- Merciless Jaws From Hell


** EUCHARIST**
- Endarkenment


** BLAZE OF PERDITION
- Conscious Darkness

** NEFARIOUS
- The Universal Wrath

** GHOST
- Ceremony And Devotion

** I WAS BORN TWICE
- RiseN

** FLEURETY
- Inquietum

** LIVERUM
- Discover Your Land

** ANGUR
- Ego

** VRANI VOLOSA
- Heresy/ Epec

** NEUOBERSCHLESIEN
- N.OS

** MASTEMEY
- Mastemey

** BONEYARD
- Below Mediocrity

** THE MATTER OF A
- Anomalous

** RAGE
- Carved In Stone

** PARADISE LOST
- Tragic Idol


więcej recenzji
****** JITTERFLOW ******


******* WAR-SAW *******


*** DORMANT DISSIDENT **


***** MARTYRDOOM
*** GRIN
*** WATCH OUT STAMPEDE
*** CLOSTERKELLER
*** AMORPHIS
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** SEPULTURA
+ Obscura
+ Goatwhore
+ Fit For An Autopsy
- Proxima/ Warszawa


*** FURIA
+ Thaw
+ Sacrilegium
+ Licho
- Progresja/ Warszawa


*** NEUOBERSCHLESIEN
+ Transgresja
- Proxima/ Warszawa


*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

*** W.A.S.P.
+ GATE Crasher
- Sportovni Hala/ Hluk

*** ICED EARTH
+ Freedom Call
+ Metaprism
- Festsaal/ Berlin

*** MASTODON
+ Russian Circles
- Progresja/ Warszawa

*** SABATON
+ Accept
+ Twilight Force
- Torwar/ Warszawa

*** HELLOWEEN Pumpkin United
- Tipsport Arena/ Praga, Czechy

*** MAYHEM
+ Asphyx
+ Dragged Into Sunlight
+ Deus Mortem
+ Centurion
+ Thunderwar
- Progresja/ Warszawa


*** GRAND MAGUS
+ Evil Invaders
+ Elm Street
- Kwadrat/ Kraków


*** SATYRICON
+ Suicidal Angels
+ Fight The Fight
- Progresja/ Warszawa


więcej relacji
*** Hammer Of The Gods


*** Motorhead w studio


*** Hellbent For Cooking. The Heavy Metal Cookbook


*** Biografia Led Zeppelin. Kidy giganci chodzili po Ziemi


więcej recenzji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  27,055,555 unikalne wizyty  Top Top