AGENCJA METAL MUNDUS


METAL UP!

= 21.10.2018

- MINSK
- ZATOKREV

+ Poznań/ U Bazyla= 22.10.2018

- HAMMERFALL
- ARMORED DAWN

+ Wrocław / A2= 22.10.2018

- MINSK
- ZATOKREV

+ Kraków/ tba= 23.10.2018

- THREE DAYS GRACE

+ Wrocław / A2= 23.10.2018

- HAMMERFALL
- ARMORED DAWN

+ Kraków / Kwadrat= 24.10.2018

- THREE DAYS GRACE

+ Warszawa / Progresja= 24.10.2018

- TARJA
- STRATOVARIUS

+ Gdańsk / B90= 25.10.2018

- OMEGA DIATRIBE
- PENNHURST
- KING FURIA


+ Kraków / Cemetery Pub= 25.10.2018

- TARJA
- STRATOVARIUS

+ Kraków / Studio= 26.10.2018

- OMEGA DIATRIBE
- PENNHURST
- KING FURIA


+ Chorzów / Red & Black= 27.10.2018

- INTERNAL QUIET

+ Przemyśl= 27.10.2018

- ACID DRINKERS

+ Kraków/ Kwadrat= 29.10.2018

- Glenn HUGHES

+ Warszawa / Progresja

Sziget Festival 2011 już zakończony
Informacja od promotora festiwalu, firmy Artriva:

"Festiwal dobiegł końca i już nam go brakuje. Ze średnią w wysokości około 77 tysięcy fanów dziennie (385 tysięcy fanów w ogóle) z 61 krajów. Sziget ma pełne powody do nazywania się 'globalną wioską'... lub nawet 'globalnym miastem', biorąc pod uwagę ogromne rozmiary wydarzenia oraz liczbę uczestników.

Otwarta i pełna kolorów społeczność Sziget była również wspierana rozbudowaną strukturą programową - prawie 60 miejsc z artystami z 43 krajów.

19 edycja Sziget Festivalu rozpoczynający się w poniedziałek z Dniem -1 trwał dokładnie tydzień... lub nawet dłużej, bo dla niektórych fanów dobra zabawa zaczęła się już w drodze do Budapesztu. Mieliśmy 3 imprezowe pociągi przybywające z Holandii, 2 z nich zawitały do Budapesztu już w sobotę, zamieniając miejsce festiwalu w holenderską wyspę nad rzeką Danube. Jednak zróżnicowanie kulturowe i krajowe wkrótce zostało wyrównane - ogromna liczba autobusów z Francji, Włoch i Belgii przybyła na wyspę już następnego dnia. Wszystko zostało przygotowane do otwarcia oficjalnych bram w poniedziałek i byliśmy niezmiernie szczęśliwi, że impreza była wspierana przez pogodą, jak to zwykle bywa.

Więcej w rozwinięciu newsa.
Metal Mundus - współpraca z Wydawnictwem Muzycznym Psycho
Wszystkich fanów dobrej, ciężkiej muzy informujemy, że dzięki nawiązaniu współpracy z Wydawnictwem Muzycznym Psycho, od dnia dzisiejszego w sklepie Metal Mundus dostępne będą płyty, wydane przez to wydawnictwo.

Znajdziecie tu wiele ciekawych płyt wielu ciekawych kapel, jak Regicide Decease (już w sklepie) oraz Empheris, Cryptic Rites, Mesmerized, Ethelyn, Neolith i wielu, wielu innych.

Mamy nadzieję, że z chęcią zajrzycie do naszego sklepu, gdzie pojawiać się będzie coraz więcej nowych tytułów.
EVANGELIST - "In Partibus Infidelium" już dostępny
Debiutancki album EVANGELIST zatytułowany "IN PARTIBUS INFIDELIUM" jest już dostępny dzięki psycheDOOMelic records, ekskluzywnej wytwórni doom metalowej z Austrii, która dostarcza masom najwyższej jakości riffowego doomu od 2003 roku!

EVANGELIST to pierwszy epic heavy/doom metalowy zespół z Polski, którego styl jest głęboko zakotwiczony w takich klasykach, jak Black Sabbath czy Candlemass, więc spodziewajcie się epickich riffów, brudnego barbarzyńskiego basu, oraz bębnów zagłady!

Zarejestrowany między październikiem 2009 a marcem 2011 i obdarzony szatą graficzną przez Xaay'a (Nile, Behemoth itd.), ten kawał obskurnego heavy/doom u reprezentuje wszystko, co czyste i prawdziwe w metalu: atawistyczne i regresywne kawałki nagrane barbarzyńsko na dewastującym sprzęcie z głębokimi ukłonami w stronę R. E. Howarda i H.P. Lovecrafta.

Lista utworów: 1. Children of Doom, 2. Funeral Mounds, 3. Doommonger, 4. Ulterior Gods, 5. Cthulhu Rising, 6. Confiteor.

W Polsce album jest dostępny bezpośrednio u zespołu i w sklepie Metal Mundus.

Najnowsze ogłoszenia parafialne na stronach zespołu: Facebook i MySpace

DOOM WILLS IT!
KRZAK - wyjątkowy koncert w Katowicach
Metal Mind Productions z radością informuje, że 11 listopada w katowickim Teatrze Śląskim odbędzie się niezwykły koncert z udziałem trzech uznanych formacji - Krzak, Cree oraz Love De Vice.

Koncert niezwykły, ponieważ występy zespołów Krzak, Cree oraz Love De Vice będą zarejestrowane na wydawnictwa DVD.

To zatem znakomita okazja dla wszystkich fanów aby stać się częścią historii swoich ulubionych zespołów! Zapraszamy!

Otwarcie bram godz. 16:30, start godz. 17.30

Bilety w sprzedaży od 5 września na stronach:
www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.ticketonline.pl,www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl, www.eventim.pl www.bileteria.pl

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel 032/205 25 00 (wew 101), email:koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl

Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew 187), shop@metalopolis.com.pl,www.metalopolis.pl

Więcej informacji o zespołach w rozwinięciu newsa.
AKARUSA YAMI - debiutancka EPka w sieci
Po udanym koncercie podczas tegorocznego Bloodstock Festival, brytyjska grupa z Nottingham Akarusa Yami postanowiła umieścić w sieci swoją debiutancką EPkę, zatytułowaną "Ouroborous" na miesiąc przed jej oficjalnym wydaniem 12.09.2011.

Album zyskał wiele pochlebnych opinii w liczących się magazynach, od "Terrorizer" przez "Zero Tolerance" po "Metal Hammera, który dość ciekawie nazwał muzykę grupy, jako "Brutal sci-fi metal with brains to burn..."
PERVERSITY - "Ablaze" ostatniego sierpnia
Nowy, czwarty krążek krążek słowackiego zespołu death metalowego Perversity, zatytułowany "Ablaze" ukaże się 31.08.2011 nakładem firmy Lavadome Productions.

“Ablaze” przynosi dziewięć kawałków + intro ostrego, brutalnego death metalu, przygotowanego przez słowacki band, który przeszedł ostatnio rewitalizację swojego składu.

Zainteresowanych kierujemy na stronę zespołu, gdzie można posłuchać już jednego kawałka z nowego albumu, zatytułowanego “Merciless Messiah”.

Wcześniejsze albumy zespołu: "In The Garment Of Lust" (2003), "Words Like Poison" (2004), "Beyond The Reach Of Heaven" (2008).
Metal Mundus - kolejne nowe relacje
I znów dwie nowe relacje z koncertów trafiły na nasze łamy w tym tygodniu.

Tym razem w roli recenzentki debiutuje nasza nowa koleżanka Marlena Darocha. Od wczoraj możecie przeczytać jej relację z koncertu i spotkania z zespołem Moonspell podczas Seven Festival w Węgorzewie.

Trzecią już relacją z koncertu, tym razem z tegorocznego Sonisphere Festival, pochwalić się może Rafał Dłużyński. Od paru minut relacja jest już dostępna na stronie.

Zajrzyjcie i przeczytajcie koniecznie!
Trasa grupy ARENA - kolejny gość w Katowicach
Arena, jeden z najlepszych brytyjskich zespołów neo-progresywnych, odwiedzi Polskę w listopadzie, w ramach europejskiej trasy promującej niewydany jeszcze album "The Seventh Degree of Separation".

Nowa płyta ukaże się jesienią i będzie najwcześniej dostępna w sprzedaży właśnie na koncertach Areny.
Zaplanowano 4 koncerty w następujących miastach: 7.11 - Wrocław, Firlej, 8.11 - Warszawa, Progresja, 9.11 – Poznań, Blue Note, 10.11 - Katowice, Teatr Śląski.

Podczas finałowego występu w Katowicach zespołowi towarzyszyć będą goście specjalni a wszystkie koncerty zostaną zarejestrowane na potrzeby wydawnictw DVD. Oprócz anonsowanej już formacji Believe, zagra tam również zespół Osada Vida.

Więcej informacji w rozwinięciu newsa.
RHAPSODY OF FIRE - przyjacielski rozwód i...
Niczym w przypadku naszego Kata, ale podobno po przyjacielsku, po 15 latach współpracy i wydaniu 10 płyt, swoją współpracę postanowili zakończyć dwaj liderzy włoskiego Rhapsody Of Fire: Luca Turilli i Alex Staropoli.

Z informacji przekazanych przez zainteresowanych wynika, że grupę RHAPSODY OF FIRE poprowadzi sam Alex, z którym pozostaną wokalista Fabio Lione, gitarzysta Tom Hess i perkusista Alex Holzwarth.

Natomiast Luca Turilli będzie kontynuował działalność pod nazwą RHAPSODY, w której swój udział zapewnili już Dominique Leurquin, Patrice Guers i ... Alex Holzwarth.

Cóż, od nadmiaru, podobno, głowa nie boli...
Nowy numer magazynu ELECTRIC NIGHTS już w sprzedaży!
Od wczoraj w sprzedaży dostępny jest nowy, sierpniowy numer miesięcznika ELECTRIC NIGHTS.

Szósty numer OFF Festivalem stoi, choć nie tylko. Poza obszerną relacją z istnego święta muzyki alternatywnej prezentujemy Wam jak zwykle masę świeżych wywiadów - z zespołami z Polski (Napszyklat, Novika, Riverside) i zagranicy (Ancient Crux). Poza tym przypominamy jeden z najoryginalniejszych post-rockowych projektów, czyli Disco Inferno, wspominamy niezwykle utalentowaną Amy Winehouse i obszernie opowiadamy o The Mountain Goats. A do posłuchania EP-ka specjalizujących się w brudnym electro Shiny Beats. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Jest tego znacznie więcej, ale o tym przekonacie się już sami. Zapraszamy do czytania!

Electric Nights jest już dostępny na stronie www.electricnights.pl/ w dziale "MAGAZYN" (tam również numery archiwalne)
W dalszym ciągu pierwszy numer magazynu dostępny jest pod tym samym adresem za darmo.
Zapraszamy też na Facebookowy profil - www.facebook.com/electricnightsmagazine - gdzie cały czas trwają konkursy.
BULLET W Nuclear Blast
Jedno z największych wydawnictw metalowych - Nuclear Blast poinformowało, że najnowszym jego nabytkiem jest grupa Bullet.

Szwedzki band heavy metalowy powstał w 2001 roku i ma w swoim dorobku już trzy płyty długogrające: "Heading For The Top" (2006), "Bite The Bullet" (2008), "Highway Pirates" (2011).

Nuclear Blast nie ujawnił na razie, kiedy planuje wydać czwarty krążek zespołu.
ATARI TEENAGE RIOT - ponownie w Polsce
Atari Teenage Riot – niemiecka grupa z nurtu digital hardcore ponownie odwiedza nasz kraj! Zespół odwiedzi tym razem Warszawę (15.10) oraz Wrocław (16.10)!

Zespół został założony w styczniu 1992. Od początku w jego skład wchodzili Alec Empire, Hanin Elias oraz Carl Crack. W tym samym roku ukazał się pierwszy singel Hetzjagd auf Nazis. W 1993 Atari Teenage Riot podpisało kontrakt z wytwórnia Phonogram. W 1994 Alec Empire założył w Londynie własny label, Digital Hardcore Recordings. Właśnie w DHR będą się ukazywać produkcje Atari Teenage Riot, a nazwa wytwórni stanie się określeniem całego gatunku.

Niemiecki zespół będzie supportować na obu koncertach krakowski kolektyw JUNKIE PUNKS, który sam określa się jako "Sex Pistols za deckami".

Kiedy: 15.10.2011 / 16.10.2011
Miasto: Warszawa / Wrocław
Miejsce: Progresja, ul. Kaliskiego 15 / Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Start: 20.00 / 19.00
Wjazd: 80/90 PLN / 75/85 PLN

Więcej o zespole i biletach w rozwinięciu newsa.
SHADOWSIDE - cover Motorhead
Brazylijski band Shadowside zamieścił w internecie cover grupy Motorhead - "Ace Of Spades".

Utwór można znaleźć na stronie PledgeMusic.com, gdzie posłuchać można również płyty tej grupy, zatytułowanej "Inner Monster Out" oraz obejrzeć fotki i klipy tej grupy.

"Inner Monster Out" zostanie wydana 30.08.2011 nakładem SHP Records.
MILITARY CAMP FESTIVAL 2011 - powiększony skład!
Ujawniono ostatnią porcję nowości dotyczacych składu MILITARY CAMP FESTIVAL 2011, który odbędzie się w warszawskim klubie Progresja już za nieco ponad 2 tygodnie, w piątek 2 września.

Znany jest już dokładny harmonogram imprezy, do której składu właśnie dołączył triumfujący na scenach i w mediach śląski KRUK i odnosząca coraz większe sukcesy stołeczna VECORDIA.

Z kolei TURBO przygotowuje na MCF2011 specjalny set, zawierający słynny album
"Kawaleria szatana" w całości oraz kilka ulubionych utworów publiczności z innych płyt zespołu.

Bezprecedensowa rzecz wśród polskich festiwali mocnej muzyki: DZIELNY, czyli Kamil Dziliński - niesamowity żongler dobrze znany z TVN-owskiego programu "Mam talent" - w ramach MCF2011 zaprezentuje 3 kilkuminutowe pokazy swoich imponujących umiejętności, każdy z nich na innym tle muzycznym i przy użyciu innego sprzętu. To trzeba zobaczyć!

Więcej w rozwinięciu newsa.
unexpecT - ciekawy band z Kanady
Jednym z ciekawszych bandów progowych z Montrealu z Kanady jest grupa unexpecT, którego muzykę promotor określa jako mieszankę różnorodnych stylów, od black/death/symphonic/melodic metalu, przez progressive, classical, electro, folk, jazz, operatic, mathcore, ambient, noise, aż po circus music (cokolwiek to znaczy...)

W skład instrumentarium wchodzą skrzypce, klawisze/ samle, dziewięciostrunowy bas, gitary, perkusja oraz... tańcząca wokalistka.

Album zatytułowany "Fables Of The Sleepless Empire" ukaże się 08.10.2011 roku.
COSMOGRAF - nowy album we wrześniu
Nowy album brytyjskiego prog rockowego projektu Cosmograf będzie zatytułowany "When Age Has Done It's Duty" i ukaże się 05 września 2011 nakładem firmy Festival Music.

Track lista wygląda następująco: 1. Into This World, 2. Blacksmith's Hammer, 3. On Which We Stand, 4. Bakelite Switch, 5. Memory Lost, 6. When Age Has Done Its Duty, 7. White Light Awaits, 8. Dog On The Clee.

Cosmograf to projekt stworzony przez multiinstrumentlistę Robina Armstronga, brzmieniowo sięgającego do muzyki lat siedemdziesiątych.

"When Age Has Done Its Duty" to concept album, napisany i wyprodukowany przez Robina Armstronga, z partiami perkusji nagranymi przez Roba Aubreya (Transatlantic, Spock's Beard) w Aubitt Studios. Gościnnie na płycie pojawią się: Bob Dalton (It Bites), Steve Thorne, Lee Abraham, Simon Rogers (Also Eden), Steve Dunn (Also Eden), Luke Machin (The Tangent), Huw Lloyd-Jones (Unto Us) i Dave Ware.
Jacek KRZAKLEWSKI - "Jeszcze więcej kurzu" we wrześniu
Wrocławski muzyk Jacek Krzaklewski (dzisiaj grający i tworzący w zespole Perfect) to jeden z najznamienitszych gitarzystów w naszym kraju. Mimo iż nigdy nie pozował na wielką gwiazdę, to jego wkład w tworzenie i formowanie się muzyki rockowej w naszym kraju jest nie do przecenienia. Wystarczy prześledzić jego biografię, a okaże się, że grał i tworzył w grupach, które były jednymi z najważniejszych w historii polskiego rocka.

Właśnie w przygotowaniu jest reedycja albumu z 2004 roku „Dużo kurzu”. Aby uatrakcyjnić to wydanie, album wzbogacony został o „perełkami” z archiwum Jacka Krzaklewskiego ( min. utwór z gościnnym udziałem Macieja Balcara – Dżem i Cezarego Zybały – Oddział Zamknięty ) i prze aranżowanymi utworami z pierwszej płyty „Ulefoes Blues”. Zmieniona jest również szata graficzna i edytorska (w formie książki 14/14 cm – twarda oprawa). Wydawnictwo będzie zaopatrzone w obszerną biografię Jacka Krzaklewskiego, szeroko opisującą min. jego działalność, bogato ilustrowaną unikatowymi zdjęciami. Każdy egzemplarz będzie własnoręcznie podpisany przez muzyka.
Dlatego właśnie otrzymała ona tytuł „Jeszcze więcej kurzu”.

W czerwcowy czwartek w pleszewskim studiu ROCKSUN odbyła się sesja nagraniowa do solowej płyty Jacka Krzaklewskiego (Perfect) "Jeszcze więcej kurzu".
W sesji wziął udział Czarek Zybała, na co dzień wokalista Oddziału Zamkniętego oraz muzycy formacji Rocksun: Sergiusz Supron - perkusja, realizacja nagrań, Kamil Krotofil - bas.
W trakcie sesji zrealizowano również teledysk do utworu "Lokomotywa do nieba".
Premiera płyty zapowiadana jest na wrzesień.
SAXON na dwóch koncertach w Polsce
W grudniu 2011 zespół Saxon odwiedzi nasz kraj w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy, już dziewiętnasty studyjny album „Call To Arms”.
Poza nowym materiałem na pewno pojawią się muzyczne perełki z dorobku Saxon: „Crusader”, „Princess of the Night” czy „ Broken Heros”.

Jako suport wystąpi kanadyjska grupa ANVIL. Ta heavy metalowa formacja powstała w latach siedemdziesiątych i od tamtej pory nie schodzi ze sceny. Chociaż zespół nie zrobił oszałamiającej kariery, to o ich dorobku muzycznym bardzo pochlebnie wyrażają się gwiazdy takie jak Lemmy (Motorhead), Lras Ulrich (Metallica) czy Slash (Guns N’ Roses). W 2008 roku powstał o zespole film dokumentalny, który szybko zaskarbił sobie sympatię publiczności na wielkich festiwalach filmowych, zdobywając prestiżowe nagrody.

Koncerty odbędą się:
07.12.2011, Kraków, Klub Studio, godz. 20.00
08.12.2011, Warszawa, Stodoła, godz. 20.00

Otwarcie bram, godz.19.00
Ceny biletów: w przedsprzedaży: 100 zł, w dniu koncertu: 110 zł

Zapraszamy wszystkich fanów klasycznego, heavy metalowego grania!

Więcej informacji w rozwinięciu newsa.
WELICORUSS - zmiany w zespole
Rosyjska grupa Welicoruss poinformowała, że jesienią ubiegłego roku zespół opuściło dwóch muzyków: klawiszowiec Demid Polyansky oraz basista/ gitarzysta Alexander Golovin.

Po wielu miesiącach poszukiwań, zespół zasilili dwaj nowi: Boris "Sens" Voskolovich, który stanie za klawiszami, oraz gitarzysta Alexey “ALEX” Boldin!

Lider grupy Alexey powiedział m.in.: "Rozpoczęliśmy współpracę z Borysem już jesienią i jestem bardzo zadowolony z jego zaangażowania w pracę i kreatywności(...) Alexey dołączył później, to odpowiedzialny, świetny facet, bardzo kreatywny i utalentowany. Obecnie nagrywany trzeci album(...), muzyka tworzona jest wspólnie przez wszystkich członków grupy. To, co robimy jest tym, co rzeczywiście lubię(...), to znakomita kontynuacja naszych poprzednich albumów".

Więcej informacji o zespole znajdziecie na ich http://welicoruss.com>oficjalnej stronie lub profilu MySpace.
MARTYR - nowa płyta w Metal Blade
Metal Blade Records poinformował, że will nowy krążek holenderskiej kapeli heavy metalowej Martyr będzie nosił tytuł "Circle Of 8" i ukaże się w listopadzie tego roku nakładem tego wydawnictwa.

Przypomnijmy, że grupa powstała w 1981 roku. Wydała dwa albumy "For The Universe" (1985) i "Darkness At Time's Edge" (1986) i rozwiązała się w 1987 roku. Holendrzy wrócili na scenę w 2001 roku, dali dziesiątki rewelacyjnych koncertów, a w 2009 nakładem Rusty Cade Records ukazało się wznowienie debiutu grupy, połączonego z nową EPką, i wydanego pod tytułem "Fear The Universe" (ostatni, jeden egzemplarz tej płyty dostępny jest jeszcze w sklepie Metal Mundus!)

Obecny skład: Rick Bouwman - gitara, Wilfried Broekman - perkusja, Rop van Haren - wokal, Marcel Heesakkers- gitara, Toine van der Linden - bas.
HOUSE OF LORDS - nowy album we wrześniu
Nowy album grupy House Of Lords, zatytułowany "Big Money" pojawi się w sklepach 23.09.2011 nakładem Frontiers Records.

Znana jest już track lista płyty: 1. Big Money, 2. One Man Down, 3. First To Cry, 4. Searchin', 5. Someday When, 6. Livin' In A Dream World, 7. The Next Time I Hold You, 8. Run For Your Life, 9. Hologram, 10. Seven, 11. Once Twice, 12. Blood, 13. Someday When (video).

NEMHAIN - EPka do sciągnięcia
Nowy produkt grupy Nemhain, EPkę zatytułowaną "The Murder Mile" mozna legalnie ściągnąć pod tym adresem.

Nemhain to brytyjska grupa założona przez perkusistę Adriana Erlandssona (znanego z działalności w At The Gates, czy Paradise Lost) oraz jego żonę Amber

Przypomnijmy, że debiutancki krążek grupy, zatytułowany "From The Ashes" ukazał się w styczniu ubiegłego roku.

Skład zespołu: Amber Erlandsson - wokal, Lisa Dickinson – bas, wokal, Lakis Kyriacou - gitara, Sam Astley - gitara, Adrian Erlandsson – perkusja.
ASHES YOU LEAVE - współpraca z Rock'N'Growl
Firma Rock"n"Growl poinformowała, że przyjęła do swego grona chorwacki zespół doom/gothic metalowy Ashes You Leave.

Firma będzie odpowiedzialna na promocję zespołu, w tym przygotowywanej obecnie nowej, szóstej płyty zespołu, zatytułowanej "The Cure For Happiness", która powinna ukazać się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Skład: Giada "Jada" Etro - wokal, Berislav "Bero" Poje - wokal, gitara, Matija Rempesic - gitara, Marta Batinic - skrzypce, Luka Petrovic - bas, Armando Floricic - perkusja.

Więcej o zespole na jego stronie www.ashesyouleave.org
HEXFIRE podpisuje kontrakt z Nightmare Records!
Polski power metalowy zespół Hexfire ogłosił na swojej stronie podpisanie kontraktu z amerykańską wytwórnią Nightmare Records.
Ich debiutancki album zatytułowany "The Fire of Redemption" będzie dostępny w sprzedaży w USA, Europie oraz w Azji.

Jak zapowiada Jakub Liszko, jeden z założycieli zespołu, dokładna data ukazania się płyty zostanie podana w przeciągu miesiąca, jednak można się spodziewać iż będę to okolice listopada tego roku.

Według wcześniejszych doniesień, udział w nagraniach płyty "The Fire of Redemption" wzięli tacy muzycy jak: Niclas Etelavuori (Amorphis), Novy (ex-Behemoth & Vader), Alex Holzwarth (Rhapsody of Fire, Avantasia), Jonno Lodge (ex- Paul Di'Anno, Biomechanical, Darke Horse), Diego 'Grom' Meraviglia (Testing Tomorrow, ex-Ancient & Doomsword), Kasper Gram (Manticora), Martin Arendal (Manticora, Wuthering Heights), Kristian Larsen (Manticora), and Kel'Thuz
(Spiritual Demise, Sorcerer).

Więcej informacji dostępnych na oficjalnym Facebooku Hexfire: www.facebook.com/hexfireofficial, bądź też na profiluMySpace.
SINNER - info o nowym albumie
Niemiecki band Sinner, dowodzony przez Mata Sinnera poinformował, że nowy krążek będzie zatytułowany "One Bullet Left" i ukaże się 03.09.2011.

Znana jest już track lista albumu: 1. The One You Left Behind, 2. Back On Trail, 3. Give & Take, 4. One Bullet Left, 5. 10 2 Death, 6. Haunted, 7. Atomic Playboys, 8. Suicide Mission, 9. Wake Me When I'm Sober, 10. Mind Over Matter, 11. Mend To Be Broken, 12. Rolling Away.

W oczekiwaniu na album zobaczcie klip, nakręcony do kawałka "Back On Trail".
Metal Mundus - kolejne nowe relacje
W ciągu ostatnich kilku dni pojawiło się w naszym serwisie kilka nowych relacji z koncertów. O dwóch pisaliśmy już wcześniej, czas zatem, aby zaprezentować trzy kolejne:

- pierwsza dotyczy III Festiwalu Muzyki Rockowej w Hajnówce, napisanej przez Wojtka Chamryka. Dzisiaj (po udanej naprawie naszej galerii) dołączyliśmy do niej zdjęcia Ewy Piaseckiej Chamryk. Zobaczcie je koniecznie - Galeria Metal Mundus.

- druga przeniesie nas w czasie do pamiętnego Mystic Festiwalu w 2005 roku. Przeczytajcie koniecznie relację naszego nowego kolei Rafała Dłużyńskiego z tego wydarzenia.

- trzecia relacja też z przeszłości. Przeczytajcie wrażenia Rafała z pierwszej jego obecności na Wacken Open Air w 2008 roku.

Zachęcamy do czytania i oglądania! Wkrótce kolejne relacje!
WARRANT - Jani nie żyje
Jak donoszą agencje, 11.08.2011 w hotelu w Los Angeles znalezione zostało ciało Jani'ego Lane'a, byłego wokalisty amerykańskiej kapeli Warrant.

Powody śmierci 47-letniego muzyka nie są znane.

Jani dwukrotnie rozstawał się z grupą, z którą nagrał kilka rewelacyjnych płyt. Dorobił się też solowego albumu.

R.I.P.
Nowości z Metal On Metal w sklepie Metal Mundus
Fanów znakomitego thrash metalu i epicko-doomowych dźwięków zapraszamy do sklepu Metal Mundus, w którym dostępne są już trzy nowe albumy wydawnictwa Metal On metal:

- MELIAH RAGE - Dead To the World - nowy, ósmy już krążek zasłużonej amerykańskiej kapeli thrash metalowej

- BITTER END - Have A Nice Death! - intrygujący drugi dopiero album świetnej amerykańskiej kapeli uprawiającej soczysty, techniczny thrash metal

- WISHDOOM - kolejne odkrycie wydawnictwa, grecka kapela epicko-doomowa.

Zachęcamy do zaglądania do sklepu Metal Mundus. Wkrótce więcej nowości, ale też pojawią się starsze tytuły, które dawno nie gościły w naszym sklepie.
FAUST AGAIN donosi...
Kilka słów od zespołu:

Donoszę, że opublikowaliśmy dwa nowe utwory z nadchodzącej płyty na naszym Facebooku: http://www.facebook.com/faustagain?sk=app_178091127385

Prosimy też fanów, aby zagłosowali na utwór, do którego chcą, abyśmy nakręcili video: http://www.facebook.com/questions/10150258530788870/


Doogie WHITE - solowy album w październiku
17 października Metal Mind Productions wyda solowy album Doogiego White'a, zatytułowany "As Yet Untitled".

Przypomnijmy, że ten szkocki wokalista dał się poznać światu, kiedy Ritchie Blackmore zaprosił go do współpracy ze zreformowanym zespołem Rainbow. W efekcie powstała studyjna płyta "Stranger in Us All". W ciągu kolejnych ponad 6 lat Doogie śpiewał wraz z neo-klasycznym gitarzystą Yngwie Malmsteenem. Razem nagrali dwie płyty i zagrali koncerty na całym świecie.
Z duńskim zespołem Cornerstone, White nagrał cztery płyty a obecnie jest wokalistą brytyjskiej formacji Tank, która w ubiegłym roku wydała doskonale przyjęty album "War Machine".
Dwa dni temu, razem z Tank, Doogie White wystąpił w Polsce podczas Metal Hammer Festivalu.

Więcej w rozwinięciu newsa.
GRONHOLM - dwa klipy
Grupa Grönholm ostro promuje swój album "Silent out Loud", który - o czym niedawno pisaliśmy - ukaże się 16.09.2011 nakładem Lion Music.

W kawałku "Out From The Nest" wokalnego wsparcia udzielił Billy Sherwood (ex Yes).

Pierwszy klip nakręcony został do kawałka "Cross Of Mind".

RIVERSIDE - box we wrześniu
Na 05.09.2011 firma Mystic Prod. wyznaczyła premierę specjalnego boxu zespołu Riverside, zatytułowanego "Reality Dream Trilogy".

Fani zespołu znajdą w nim sześć płyt: "Out Of Myself", "Voices In My Head", "Second Life Syndrome", "Second Live Syndrome" (zawierającej nagrania z "Reality Dream"), "Rapid Eye Movement", "Rapid Eye Movement II", powiększone o nagrania z singli: "Conceiving You", "02 Panic Room" i "Schizophrenic Prayer".

To niewątpliwa gratka dla miłośników tej znakomitej polskiej kapeli.
METAL MUNDUS - zmiany
W ostatnim czasie, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, różnie bywało z aktualizacją naszego serwisu, ale udało się przetrwać.

Mamy nadzieję, że wkrótce ruszymy z nowymi siłami i nowymi współpracownikami. Liczymy na to, że wciąż chętnie będziecie czytać recenzje i relacje naszych "zasłużonych" dziennikarzy i zaakceptujecie nowe grono współpracowników.

Z dniem dzisiejszym nastąpiła zmiana na stanowisku redaktora naczelnego serwisu Metal Mundus.
Nowym naczelnym został Tomek "Thomen" Ślusarczyk, a jego zastępcą Mikołaj Mucha. Liczymy na to, że doświadczenie Thomena oraz młodość i pasja Mikołaja stworzą mieszankę, która wyniesie Metal Mundus na jeszcze wyższy poziom.

Jednocześnie chciałbym gorąco podziękować za lata pracy na tym trudnym i niewdzięcznym stanowisku Maćkowi Rojewskiemu.
Przeżyliśmy wspólnie sporo miłych i tych mniej miłych chwil, związanych z pracą nad serwisem. Mam też nadzieję, że Maciek znajdzie trochę czasu, aby dalej z nami pracować.

Korzystając z okazji, życzę wszystkim naszym czytelnikom udanej końcówki wakacji.
Ray
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
**NECRO**
- Toothless Zombie


**CRAWL**
- Rituals


**DENOUNCEMENT PYRE**
- Black Sun Unbound


**AUTARCIE**
- Sequania


**CORRUPTION**
- Ruin Of A Man


**DOWN AMONG THE DEAD MEN
- ...And You Will Obey Me

**NECRO
- Chwalcie potęgę pieniądza

**ALMANAC
- Kingslayer

**EXTERMINATION TEMPLE
- Lifeless Forms

** DEVANGELIC
- Phlegethon

** Ivan MILADINOV
- Soul Finder

** SUBTERFUGE
- Projections From The Past

** DOWN TO HEAVEN
- Level -1

** DEADLY CARNAGE
- Through The Void, Above The Suns

** EGOISTIC
- SuperEgo

** RAGNAROK
- Psychopathology

** BEYOND CARNAGE
- Profane Sounds Of The Flesh

** FANTASY OPUS
- The Last Dream

** DARVULIA
- Mysticisme Macabre

** EGOISTIC
- Critical Negative

** MATALOBOS
- Until Time Has Lost All Meaning


więcej recenzji
**** INTERNAL QUIET ****


***** THUNDERWAR *****


****** JITTERFLOW ******


******* WAR-SAW *******


*** DORMANT DISSIDENT **


*** MARTYRDOOM
*** GRIN
*** WATCH OUT STAMPEDE
*** CLOSTERKELLER
*** AMORPHIS
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** VADER
+ MARDUK
+ Arkona
+ Insidius
- Progresja/ Warszawa


*** Uwolnić Muzykę VII
- Środa Śląska


*** Headbangers Open Air 2018
- Brande-Hörnerkirchen/ Niemcy


*** IRON MAIDEN
+ Killswitch Engage
- Waldbühne/ Berlin


*** Rock&Rose Fest 2018
+ Exumer
+ Decapitated
+ Wolf Spider
+ Alastor
- Leash Eye
- Totem
- Kutno


*** MARDUK
+ Infernal War
+ Arkona
- U Bazyla/ Poznań


*** SEPULTURA
+ Obscura
+ Goatwhore
+ Fit For An Autopsy
- Proxima/ Warszawa

*** FURIA
+ Thaw
+ Sacrilegium
+ Licho
- Progresja/ Warszawa

*** NEUOBERSCHLESIEN
+ Transgresja
- Proxima/ Warszawa

*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

*** W.A.S.P.
+ GATE Crasher
- Sportovni Hala/ Hluk

*** ICED EARTH
+ Freedom Call
+ Metaprism
- Festsaal/ Berlin

*** MASTODON
+ Russian Circles
- Progresja/ Warszawa

*** SABATON
+ Accept
+ Twilight Force
- Torwar/ Warszawa

*** HELLOWEEN Pumpkin United
- Tipsport Arena/ Praga, Czechy

*** MAYHEM
+ Asphyx
+ Dragged Into Sunlight
+ Deus Mortem
+ Centurion
+ Thunderwar
- Progresja/ Warszawa


więcej relacji
*** Będziesz smażyć się w piekle


*** Hammer Of The Gods


*** Motorhead w studio


*** Hellbent For Cooking. The Heavy Metal Cookbook

*** Biografia Led Zeppelin. Kidy giganci chodzili po Ziemi


więcej recenzji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  30,368,019 unikalne wizyty  Top Top