AGENCJA METAL MUNDUS


METAL UP!

= 21.10.2018

- MINSK
- ZATOKREV

+ Poznań/ U Bazyla= 22.10.2018

- HAMMERFALL
- ARMORED DAWN

+ Wrocław / A2= 22.10.2018

- MINSK
- ZATOKREV

+ Kraków/ tba= 23.10.2018

- THREE DAYS GRACE

+ Wrocław / A2= 23.10.2018

- HAMMERFALL
- ARMORED DAWN

+ Kraków / Kwadrat= 24.10.2018

- THREE DAYS GRACE

+ Warszawa / Progresja= 24.10.2018

- TARJA
- STRATOVARIUS

+ Gdańsk / B90= 25.10.2018

- OMEGA DIATRIBE
- PENNHURST
- KING FURIA


+ Kraków / Cemetery Pub= 25.10.2018

- TARJA
- STRATOVARIUS

+ Kraków / Studio= 26.10.2018

- OMEGA DIATRIBE
- PENNHURST
- KING FURIA


+ Chorzów / Red & Black= 27.10.2018

- INTERNAL QUIET

+ Przemyśl= 27.10.2018

- ACID DRINKERS

+ Kraków/ Kwadrat= 29.10.2018

- Glenn HUGHES

+ Warszawa / Progresja

ARTILLERY - "New Blood" już w sprzedaży
Już dziś do sprzedaży trafił najnowszy album duńskiej formacji Artillery. „My Blood”, następca doskonale przyjętej płyty “When Death Comes” z 2009 roku, potwierdza znakomitą formę jednej z najważniejszych thrash metalowych formacji.

Album zbiera doskonałe recenzje na całym świecie czego przykładem może być fragment jednej z nich: „Artillery zdecydowanie sprzedali duszę diabłu. Zespół i jego członkowie zdają się przeżywać drugą młodość. Jak inaczej można wytłumaczyć fakt, że otwierają album niesamowitym, 7,5 minutowym nagraniem „Mi Sangre (The Blood Song)”, które jest znakomitym przykładem tego jak powinno się grać thrash metal. A utwór ten jest tylko przedsmakiem, ponieważ to co po nim następuje można opisać jako istne 'rozpętanie piekła'." (Behing The Veil, Grecja) Całość recenzji dostępna jest w TYM miejscu.

„My Blood” zawiera 11 rewelacyjnych utworów nagranych pomiędzy listopadem 2010 a styczniem 2011 w Medley Studios w Danii. Za produkcję po raz kolejny odpowiedzialny był Soren Andersen. Nową płytę promuje teledysk “Warrior Blood” a obejrzeć go można w serwisie YouTube. Gitarzysta Michael Stützer tak mówi o nowym materiale: “Dźwięk na płycie jest nieco cięższy niż to było w przypadku ‘When Death Comes’. Muzyka jest połączeniem brzmienia naszych poprzednich płyt ‘When Death Comes’, ‘By Inheritance’ z delikatnym muśnięciem tego co słyszeliście na ‘Terror squad’ i ‘Fear of tomorrow’ oraz kilku orientalnych smaczków.” Album dostępny jest w dwóch wersjach: standardowym wydaniu CD oraz limitowanej wersji CD Digipak z dwoma dodatkowymi utworami.

Więcej w rozwinięciu newsa.
ULVER - info o nowej płycie
Przypominamy, że zespół Ulver, któremu towarzyszyć będzie grupa Zweizz, zagrają 05. kwietnia 2011 w poznańskim klubie Eskulap (ul. Przybyszewskiego 39)

bilety: 80/90zł
start: 20:00

Najnowszy krążek niepowtarzalnych Norwegów pt. ‘Wars of the Roses’ ukaże się w kwietniu nakładem Kscope Music. Fakt ten sam w sobie jest ciekawostką i novum w historii zespołu, ponieważ dotychczas Garm i spółka wydawali swoje pozycje poprzez należącą do zespołu wytwórnię Jester Records. Płyta w formacie winylowym będzie dostępna na koncercie w Poznaniu!

Więcej w rozwinięciu newsa.
WARSZAWA BRZMI CIĘŻKO - Edycja I
WARSZWA BRZMI CIĘŻKO to festiwal, prezentujący dorobek warszawskiej sceny metalowej i rockandrollowej.

Data: 10 kwietnia 2011
Miejsce: klub PROXIMA, ul Żwirki i Wigury 99a

otwarcie bram: godz 15:00
bilety 25 PLN (przedsprzedaż) 30 PLN (w dniu koncertu)
dostępne w: klub Proxima, kasa klubu Palladium, ul Złota7/9, Shortcut

ZAGRAJĄ: ANTIGAMA, INDUKTI, LICOREA, HEDFIRST, SOULBURNERS, ELVIS DELUXE, MADE OF HATE, TESTOR, DAHACA, PHOBH

Festiwal ciężkiego brzmienia: metal, hard core, noise, post rock, stonner, progressive

WARSZAWA BRZMI CIĘŻKO to jednodniowy festiwal, który prezentować będzie dokonania warszawskiej sceny muzyki ekstremalnej - to spotkanie zespołów, które te scenę tworzą i fanów, bez których nie miałaby ona racji bytu.

Każda edycja ma być swoistego rodzaju platformą, na której będzie dochodziło do spotkań twórczych, ale również tych czystko towarzyskich. Festiwal ma na celu wypracowanie formuły, która będzie w stanie skonsolidować scenę warszawską, umożliwić zespołom zaprezentowanie się, a odbiorcom zapoznanie z tym, co najlepsze na warszawskiej scenie muzyki ekstremalnej.

Więcej w rozwinięciu newsa.
DREAM THEATER w lipcu w Spodku
Info od organizatora koncertu, firmy Rock-Serwis:

Uprzejmie informujemy, iż legenda prog metalu, kanadyjsko-amerykańska formacja DREAM THEATER pojawi się w Polsce na jedynym koncercie 28 lipca 2011 w Katowicach w Spodku.

Zalążek Dream Theater pojawił się po raz pierwszy we wrześniu 1985 roku, kiedy to przyjaciele z Berklee School Of Music - John Petrucci, John Myung oraz Mike Portnoy zebrali się razem i stwierdzili, że istnieje muzyka, którą lubią i którą wspólnie chcieliby grać. Ściągnęli starego przyjaciela ze szkolnej ławy, klawiszowca Kevina Moore'a i założyli grupę o nazwie Majesty. W listopadzie 1987 roku do wspomnianej czwórki dołączył wokalista Charlie Dominici i tak - po zmianie nazwy - narodził się Dream Theater."

Więcej o kapeli i biletach w rozwinięciu newsa.
GRAVEYARD - nowa EPka
Wydawnictwo Pulverised Records zapowiada wydanie nowej EPki hiszpańskiej kapeli death metalowej Graveyard, zatytułowanej "The Altar Of Sculpted Skulls".

Grupa powstała w 2007 i dorobiła się już EPki "Into The Mausoleum" oraz albumu "One With The Dead".

Tracklista: 1. The Altar Of Sculpted Skulls, 2. An Epitaph Written In Blood, 3. Deathcrowned, 4. Cult Of The Shadows, 5. Howl Of The Black Death (oryginalnie wydany na splicie 7"), 6. Ritual (z EPki "Into The Mausoleum").

Okładkę przygotował Matt Carr z Putrid Gore Art, który wspólpracował z takimi zespołami, jak Autopsy, Impetigo, Hooded Menace.
FOLK'em ALL TOUR II
Już 1 kwietnia rusza druga edycja trasy koncertowej “FOLK’em ALL TOUR”, zainicjowanej przez folk metalowy projekt Percival Schuttenbach.

W ramach jej wiosennej części, czeka nas 10 różniących się składem koncertów. Towarzyszyć im będą: Roberto Delira & Kompany (psychofolkrockowy projekt twórcy znanego na scenie folkowej projektu Żywiołak Roberta Jaworskiego), Słowiański Mit o Stworzeniu Świata (wczesnośredniowieczna folkowa opowieść Percivala & Radbora), a także młode polskie folk metalowe zespoły: Vecordia (Warszawa), Radogost (Bielsko-Biała) i Rum (Rumia).

Dokładna rozpiska w rozwinięciu newsa.
METAL SAGAN Vol. 4 - special edition!
Zapraszamy na specjalną czwartą już edycję Metal Sagan, tym razem połączoną z Hellbound Tour 2011 ukraińskiej kapeli Hell:on

W trakcie festiwalu zagrają zespoły:

- Hell:on (UKR)

- Fragile Art (RU)

- Def Light (UKR)

- Brutally Mutilated (POL)


Koncert odbędzie się 08.04.2011 r. w Elektrownia Klub Żagań

START - 20:30
WSTĘP - 9 PLN

ZAPRASZAMY!!!
ETERNAL DEFORMITY w kwietniu w Warszawie i Krakowie!!!
Agencja Artystyczna PIONA-ART zaprasza 8 kwietnia 2011 r. do klubu Progresja w Warszawie i 9 kwietnia 2011 r. do klubu Face2Face w Krakowie na koncerty pod hasłem „Frozen Universe”. Headlinerem imprezy będzie ETERNAL DEFORMITY – eksportowy polski zespół poruszający się na gruncie awangardowego metalu. Ślązacy przedstawią przekrojowy set obejmujący starsze wydawnictwa, włącznie z utworami z ostatniego albumu „Frozen Circus” wydanego dla prestiżowej włoskiej wytwórni Code666, a także kawałki z nowej, przygotowywanej właśnie płyty. Jeden z nowych utworów „Caught Out Lying” można ściągnąć w wersji demo z oficjalnej strony zespołu www.eternal-deformity.net lub posłuchać za pośrednictwem www.myspace.com/eternaldeformity.

Na warszawskim koncercie jako gość specjalny wystąpi katowicki StrommoussHeld powracający na scenę po długim okresie ciszy. Zespół prezentuje muzykę będącą połączeniem symfonicznej odmiany black metalu z industrial metalem, muzyką elektroniczną oraz elementami dark wave.

Na obu koncertach zaprezentuje się również krakowska Lacrima grająca doom/ gothic metal oraz lokalne supporty.

Szczegóły koncertów w rozwinięciu newsa.
PORTRAIT - info o nowej płycie
Nowy, drugi krążek szwedzkiej kapeli heavy metalowej Portrait będzie zatytułowany "Crimen Laesae Majestatis Divinae" i ukaże się (na CD i winylu) 06-09.05.2011 nakładem Metal Blade Records.

Tracklista wygląda następująco: 1. Beast of Fire, 2. Infinite Descension, 3. The Wilderness Beyond, 4. Bloodbath, 5. Darkness Forever, 6. The Nightcomers, 7. The Passion, 8. Der Todesking.

Skład kapeli: Per Karlsson - wokal, Richard Lagergren - gitara, Christian Lindell - gitara, Joel Pälvärinne - bas, Anders Persson - perkusja.

Debiutancki album zespołu, zatytułowany po prostu "Portrait" ukazał się w 2008 roku.
DEKADENT - klip promujący album
Swój nowy, trzeci już album, zatytułowany "Venera: Trial & Tribulation" promuje słoweńska grupa symphonic black metalowa Dekadent.

W ramach promocji zespół nakręcił klip do kawałka "Raided".
Produkcją klipa zajął się sam zespół we współpracy z Felicijanem Sedmakiem.

Dyskografia kapeli: "Manifestation of Seasonal Bleeding" (2006), "The Deliverance of the Fall" (2008), "Venera: Trial & Tribulation" (2011).
Kai HANSEN w UNISONIC
Ciekawe, ile osób spodziewałoby się takiej informacji...

Jak podaje zespół Unisonic, szeregi tej formacji, założonej przez Michaela Kiske (ex Helloween) zasilił sam Kai Hansen (ex Helloween, Gamma Ray).

Michael Kiske: "Po wielu latach abstynencji, koncerty zagrane z Unisonic w 2010 r. sprawiły mi wiele radości, dlatego też zdecydowałem się na krótkie tour z projektem Avantasia. Dzielenie sceny z tyloma wielkimi muzykami było dla mnie wielkim doświadczeniem, ale z Kaiem było inaczej, znów poczuliśmy magię i bawiliśmy się świetnie, zarówno w pracy, jak i poza nią. Stwierdziliśmy, że ponownie chcemy pracować w jednym zespole. Kaiowi odpowiadała otwartość muzyki Unisonic i ostatecznie zapytał, czy może dołączyć do grupy. Powiedziałem o tym chłopakom, wszyscy byli zachwyceni. (Kai) jako utalentowany gitarzysta i kompozytor wzbogaci nasz zespół i już czekamy na jego wkład w muzykę Unisonic."

Kai Hansen wciąż będzie członkiem Gamma Ray i zagra wszystkie, planowane na ten rok koncerty. Obecnie pracuje na utworami dla Unisonic na ich debiutancki album, który powinien ukazać się pod koniec tego roku.

Obecny skład zespołu: Michael Kiske (wokal), Mandy Meyer (gitara), Kai Hansen (gitara), Dennis Ward (bas), Kosta Zafiriou (perkusja).
Koncert w Iławie odwołany
W dniu wczorajszym informowaliśmy o koncercie Escape From, Lowtide i Devil's Note w iławskim klubie Piwnica 13, który miał się odbyć 26.03.2011.

Otrzymaliśmy właśnie informację od organizatora o odwołaniu koncertu:

"Niestety w dniu dzisiejszym klub Piwnica 13 odwołał koncert, nie podając żadnego racjonalnego powodu swojej decyzji. Decyzja jest jednak nieodwołalna."

PATHFINDER - nowy klip
Nasz symfoniczno-power metalowy band Pathfinder przygotował dla swoich fanów świetny, nowy wideo klip, nagrany do kawałka "Lord Of The Wolves", pochodzącego z wydanego w ubiegłym roku albumu "Beyond the Space Beyond the Time".

Zobaczcie koniecznie!
NOCTEM - nowy image, nowy wydawca
Zespół Noctem podpisał kontrakt z firmą Rising Records na wydanie nowego albumu.

Właściciel wytwórni - Mark Daghorn, znany z produkcji albumów Cradle of Filth i Porcupine Tree, a wydający albumy takich kapel, jak Trigger the Bloodshed, Sarah Jezdebel, Bleed from Within i innych też nie kryje zadowolenia z podpisanego kontraktu, licząc na "długą i udaną współpracę z zespołem".

Z kolei grupa liczy, że kontrakt wpłynie na jej karierę, wyniesie ją na "wyższy poziom".

A na razie zespół przedstawił swój nowy image, który może zobaczyć na załączonym zdjęciu.

Więcej info na stronach wydawcy i grupy: www.risingrecords.org , www.noctemofficial.com , www.myspace.com/noctemofficial
SEVENDUST przed DISTURED!!
Czerwcowy koncert Disturbed w warszawskiej Stodole, otworzy amerykańska formacja Sevendust!

W 1994 roku zespół założyli basista Vince Hornsby, perkusista Morgan Rose
i gitarzysta John Connolly. Po wydaniu ich pierwszego demo, do grupy dołączyli wokalista Lajon Witherspoon i gitarzysta Clint Lowery. Muzycy, jeszcze jako Crawlspace, nagrali piosenkę My Ruin pochodzącą z soundtracku do filmu Mortal Kombat. Po zmianie nazwy na Sevendust, w ‘97 zespół wydaję swoją pierwszą płytę pod tym samym tytułem. W 1999 roku krążek pokrywa się złotem i jednocześnie pojawia się drugi album zespołu zatytułowany „Home”. Na tej płycie gościnnie swoich głosów użyczyli Skin ze Skunk Anansie i Chino Moreno z Deftones. W tym samym czasie zespół gra na festiwalu Woodstock, oraz wyrusza w trasy z tak znakomitymi zespołami jak Korn, Staind, Creed, Kid Rock, Machine Head, Limp Bizkit, Disturbed czy Metallica. Jeszcze tego samego roku grupa pojawia się po raz pierwszy w Europie, otwierając w Niemczech koncerty Skunk Anansie.

W listopadzie 2010 formacja wyrusza u boku Disurbed, Korn i In This Moment w trasę Music As A Weapon 5 – której pomysłodawcami są członkowie grupy Disturbed. I właśnie przed koncertem tego zespołu w Polsce, będziemy mogli usłyszeć Sevendust! ZAPRASZAMY!

06 czerwca, Warszawa, Klub Stodoła
Godzina 20.00
Otwarcie bram godz. 19.00

Ceny biletów:
120 zł w przedsprzedaży
130 zł w dniu koncertu

Zapraszamy!!!

Więcej o kapeli w rozwinięciu newsa.
Rock'n'roll Show w Rybniku już w piątek!
Beerhead, J.D. Overdrive i Pigs In Tank podczas ostatniego koncertu w starej Euphorii!!!

Już w piątek 18 marca zapraszamy do rybnickiego klubu Euphoria (ul. Saint Vallier 1) na dużą dawkę rock'n'rolla w wykonaniu zespołów Beerhead, J.D. Overdrive i Pigs In Tank. Będzie to ostatni koncert w tym klubie w starej lokalizacji. Już od kwietnia klub zmienia siedzibę.

Zabrzański Beerhead, zwany także "polskim Motorheadem" przygotowujący obecnie materiał na nową płytę, zaprezentuje nowe kompozycje, a także stare kawałki m.in. takie hity jak "I was born for alcohol" czy "Good Beer". J.D. Overdrive po niezwykle udanym występie przed Black Label Society zaprezentuje wszystkim nowe kompozycje z nagrywanego właśnie albumu. W roli gospodarzy wystąpi zespół Pigs In Tank.

Zapraszamy od godz 20:00.
Wstęp 10.00 PLN

Zapraszamy!!!
Metalowo w iławskiej Piwnicy!
MAS Music Art i klub Piwnica 13 zapraszają na koncert:

- LOWTIDE - metalcore (Świecie)
- ESCAPE FROM - deathblackcore (Nowe)
- DEVIL'S NOTE - melodic death metal (Gdynia)

Impreza odbędzie się 26.03.2011 (sobota) w klubie Piwnica 13, ul. Grunwaldzka 13, 14-200 Iława.

Otwarcie bram przewidziane jest na godzinę 19.00, wstęp 8 PLN.

Zapraszamy!!!
SAXON ujawnia okładkę i szczegóły nowej produkcji!
Muzycy Saxon ujawnili wreszcie więcej szczegółów dotyczących najnowszej swojej produkcji.
Poznaliśmy okładkę płyty, a także datę premiery albumu. Krążek "Call To Arms" na rynku pojawi się w poniedziałek 23.05.2011 dzięki Militia Guard Music, UDR oraz EMI.

Płyta zawierać będzie aż 11 kawałków utrzymanych w typowo "Saxonowym" klimacie. Niespodzianką będzie będzie orkiestrowa wersja kompozycji tytułowej.
Tracklista: 1. Hammer of the Gods, 2. Back in 79, 3. Surviving Against the Odds, 4. Mists of Avalon, 5. Call To Arms, 6. Chasing the Bullet, 7. Afterburner, 8. When Doomsday Comes (Hybrid Theory), 9. No Rest for the Wicked, 10. Ballad of the Working Man, 11. Call To Arms – orchestral version.

Przypominamy także, że legendarny zespół wystąpi 25.06.2011 w Polsce w ramach "Easy Rider Party" w Borku k/Bochni.
Radio Revolta Festival - koncert charytatywny
Info od organizatora:

Serdecznie zapraszamy na prawdziwe święto wyjątkowej muzyki i niepowtarzalną imprezę z masą różnych atrakcji!
Już 26 marca br. o godzinie 18:00, w klubie FABRYKA przy ul.Oleskiej 35 w Opolu, po raz drugi zaplanowana została impreza pod szyldem "Radio Revolta Festival", na której wystąpi prawdziwa śmietanka polskiej sceny cięższego grania.

Koncerty otworzy występ śląskiego FENIKS, zaraz po nim na scenie pojawi się ZBERNY 3000, a jako następne, dwie główne gwiazdy festiwalu - katowicki THE NO-MADS oraz gdański SAINC. "Radio Revolta Festival" będzie jednocześnie imprezą charytatywną, z której cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie Łukasza Zadylaka, utalentowanego muzyka, walczącego z mukowiscydozą i zbierającego na przeszczep płuc. W czasie trwania imprezy szereg wyjątkowych niespodzianek, zarówno rozrywkowych, jak i kulinarnych, dlatego tym bardziej nie może Cię tam zabraknąć. Całość festiwalu zakończy wyborne i słodko-muzyczne after party w klimacie muzyki lat 80-tych.

Więcej info na www.radiorevolta.eu oraz www.lukaszzadylak.pl.

Plan festiwalu w rozwinięciu newsa.
Metal Massacra w Mroowisku - zmiana godziny!
Z informacji otrzymanej od organizatora festu Metal Massacra, który odbędzie się 19.03.2011 w warszawskim klubie Mroowisko wynika, że zmianie uległa godzina rozpoczęcia koncertu.

Na imprezę, podczas której zagrają zespoły: Horde, Hateera, Prowler zapraszamy na godzinę 18:00.

UWAGA Panie: wjazd za free w godz. 18:00-19:00.

HOARFROST - album live!
Info od zespołu:

Przemysł to piąty żywioł. Tak, jak pozostałe domaga się ofiar. O nich – i ich duchach, snujących się po ruinach zniszczonych fabryk – opowiada nowa płyta HOARFROST. Maszynowe struktury, miażdżone przemysłowym jazgotem, przeplatają ambientowe pasaże. Gdzieś w tle przedziera się głos – ostatni dowód ludzkiego istnienia.

Materiał zarejestrowany na żywo podczas koncertu w Oaks Studio w Enniskillen. Wydawnictwo niekonwencjonalne. 3” płyta CDr pakowana w 3 panelowy karnet. Całość zafoliowana. Nakład limitowany do 200 ręcznie numerowanych sztuk.
Wersja exclusive pakowana w specjalne w etui z materiału z nadrukiem zawiera dodatkowo płytę DVD z zapisem koncertu z 2010 roku.

Więcej na stronach: www.edprod.com i www.hoarfrost.darknation.eu
HELL - album w maju, klip już dziś
Jeden z przedstawicieli nurtu NWOBHM - reaktywowany niedawno zespół Hell wyda w maju tego roku swój debiutancki duży krążek, który będzie zatytułowany "Human Remains" i zostanie wydany przez Nuclear Blast.

W skład grupy wchodzą jej oryginalni członkowie, jak Kev Bower - gitara, klawisze, Tony Speakman - bas, Tim Bowler - perkusja, których wspierają nowe nabytki: David Bower - wokal oraz słynny producent Andy Sneap - gitara.
Oryginalny wokalista zespołu Dave Halliday zmarł w 1987 r.

Zespół promuje nowy materiał wideo klipem, nagranym do kawałka "On Earth As It Is In Hell".
KRZAK - "4 basy" już w sprzedaży!
Od dziś można nabyć najnowszą płytę Krzaka zatytułowaną "4 basy".

Ten fenomenalny materiał został zarejestrowany w październiku 2010 roku, podczas Śląskiego Festiwalu Gitary Elektrycznej. Razem z Krzakiem na scenie wystąpiło czterech basistów koncertujących z zespołem po śmierci oryginalnego basisty zespołu Jurka 'Kawy' Kawalca. Gościem specjalnym był wybitny gitarzysta Anthimos Apostolis.
Muzycy wyszli na scenę bez próby i zaimprowizowali koncert, wcześniej ustalając jedynie udział muzyków w utworach i kolejność solówek. W efekcie płyta zachwyca współbrzmieniem instrumentów i wspaniałymi solówkami. Nie ma wątpliwości, że w jej nagraniu wzieli udział muzycy największego formatu! '4 basy' powinny znaleść się na półce każdego basisty i nie tylko!

Krzak '4 basy': 1.Wysoki Lot – /J,Błędowski, L.Winder/, 2.Kattowitz – /J,Błędowski, L.Winder/, 3.Jacky 2004 – /J,Błędowski, L.Winder/, 4.Kawie – /J,Błędowski, L.Winder/, 5.Krzak – /Silesian traditional arr. Krzak/, 6.Lakis – /J.Kawalec, J,Błędowski, L.Winder/, 7.New Century – /Anthimos Apostolis/, 8.Sciepka – /J,Błędowski, L.Winder, A.Ryszka/.

Skład: Anthimos Apostolis – gitara, Jan Błędowski – skrzypce, Ireneusz Głyk – perkusja, Andrzej Rusek – gitara basowa, Joachim Rzychoń – gitara basowa, Krzysztof Ścierański – gitara basowa, Dariusz Ziółek – gitara basowa, Leszek Winder – gitara.
Metal Massacra w Mrowisku!!!
19.03.2011 w klubie Mrowisko w Warszawie (Racławicka 99) odbędzie się koncert Metal Massacra.

Wystąpią 3 młode, świetnie rokujące kapele:

- HORDE:
Kwartet z Warszawy osadzony w stylistyce ciężkiego metalu. Ich muzyka łączy w sobie elementy death, thrash i nowej szkoły groove metalu.

- HATEERA (Hate Era)
warszawska grupa thrash/ speed metalowa powstała w styczniu 2008.

- PRöWLER
(heavy metal / hard rock) Warszawa

ZAPRASZAMY!!!

Więcej info o kapelach w rozwinięciu newsa.
Atmospheric Magazine #17 już dostepny!!!
W Atmospheric Magazine #17 znajdziecie:

Wywiady:
VENOM, Bill Hale (fotograf zespołu METALLICA), CULT OF LUNA, HATE, NEOLITH, TRAUMA, PANTHEIST, DISSOLVING OF PRODIGY, EIBON, PSILOCYBE LARVAE, Thrashing Madness Productions, CEREBRUM (Grecja), CHAIN REACTION, EVERSOR, HYPERIAL

Artykuły:
Odkurzacz: „Thrashowe starocie z Wielkiej Brytanii”, Literackie i filozoficzne konteksty metalu: „Nietzsche: Odrzucenie i szaleństwo”, Raport z Ameryki Południowej, ankieta „Twoja pierwsza metalowa płyta”
recenzje muzyki i zine`ów, relacje z koncertów i festiwali

format A4, 64 str., druk, cena 10 zł (koszt wysyłki wliczony), zamówienia: atmospheric@atmospheric.pl

Więcej w rozwinięciu newsa.
VOIVOD - 15 maja w Warszawie
14 maja we Wrocławskim klubie Firlej, a dzień później w warszawskiej Progresji wystąpi Voivod - jeden z najbardziej znanych i zasłużonych dla muzyki metalowej kanadyjskich zespołów.

Grupa wyda w tym roku trzynasty studyjny album. Będzie to pierwsza płyta nagrana bez udziału gitarzysty Denisa "Piggy" D'Amoura, który zmarł sześć lat temu, za to po raz pierwsza od dawna z udziałem wszystkich pozostałych członków pierwotnego składu.

Voivod od lat 80. na płytach łączył thrash, prog, punk i wiele innych gatunków, nadając im niesamowite brzmienie. Do szczytowych osiągnięć kapeli należą przełomowym "Nothingface" (1989), a także "The Outer Limits" (1993) czy "Phobos" (1997). Oprócz charakterystycznej muzyki, grupa zawsze słynęła z politycznego i ekologicznego przekazu, poruszając m.in. tematy korupcji w polityce i biznesie czy degradacji środowiska.

Szczegóły koncertów poznamy wkrótce.
CRYPTIC TALES nagrywa nową płytę !!!
Z początkiem kwietnia legenda polskiego podziemia zespół CRYPTIC TALES odwiedzi SPAART STUDIO w Boguchwale, gdzie odbędzie pierwszą część sesji nagraniowej następcy "VII Dogmata of Mercy".
Nowa płyta będzie kontynuacją drogi obranej przez zespół na poprzedniej produkcji i zawierać będzie około 40 min. epickiego black/death metalu.

W związku z odejściem Bartłomieja Filipińskiego (keys) partiami klawiszy na nowym krążku CRYPTIC TALES zajmą się wspólnie: lider gitarzysta i wokalista grupy Peter (na zdjęcie) oraz drugi gitarzysta Drizzt.

Zespół CRYPTIC TALES powstał w 1989 roku w Przemyślu. Założycielami grupy byli Piotr "Peter" Kopko (gitara, wokal) oraz Jarosław "Jaro" Maciuszek (perkusja). Wkrótce dołączył do nich Dariusz Gibalewicz (gitara) i Witold Zawadzki (bas). Po dwóch latach prób zespół zdecydował się nagrać swoją pierwszą taśmę demo "The Sign Of The Southern Cross" (1991 r.). Nagranie zebrało wiele pozytywnych recenzji pozwalając zaistnieć CRYPTIC TALES na polskiej scenie podziemnej. Zespół został zauważony przez Carnage Rec. i dwa lata później ukazał się pierwszy oficjalny materiał zatytułowany "Anathema" (Carnage Rec. 93r.). "Anathema" zebrała sensacyjne recenzje w Polsce. Według wielu opinii uznawana jest do dziś za jedną z najoryginalniejszych polskich death metalowych produkcji lat 90-tych!

Źródło: cryptictales.pl
FIELDS OF THE NEPHILIM zagra w Katowicach na jedynym koncercie w Polsce!!!
Agencja Piona-Art i Megaclub zapraszają na koncert legendy gotyckiego rocka - Fields Of The Nephilim. Zespół wystąpi w katowickim Megaclubie 6 maja 2011 roku. Będzie to ich jedyny występ w tym roku w naszym kraju. Goście zostaną niedługo potwierdzeni.

Fields of The Nephilim to angielska grupa muzyczna wykonująca rock gotycki. Powstała w 1984 roku w Stevenage w Anglii, z inicjatywy Carla McCoya, Gary’ego Wiskera, Tonyego Pettitta, Paula Wrighta oraz Noda Wrighta. Niedługo potem do grupy dołączył Peter Yates, z którym zarejestrowano pierwszy album zatytułowany Dawnrazor. Zespół wydał dotąd cztery albumy, ostatni w 2005 roku.

Ktoś kiedyś napisał: "Gdyby Pink Floyd grali rocka gotyckiego, prawdopodobnie brzmieliby jak Fields of the Nephilim..."
Nie sposób nie zgodzić się z powyższym stwierdzeniem obcując z ponadczasowym dziełem "Elizium", produkcji którego podjął się sam Andy Jackson (znany m.in. ze współpracy z Pink Floyd).

Więcej w rozwinięciu newsa.
AURA - Deliverance
Miłośników dobrej progowej muzyki zainteresować może nowe dzieło włoskiej grupy Aura, zatytułowane "Deliverance", które ukaże się 15.04.2011 nakładem Spider Rock.

Grupa zadebiutowała w 2008 roku albumem "A Different View From The Same Side", a jej muzyka porównywana byłą z osiągnięciami takich zespołów, jak Spock's Beard, Queensryche, ale też Genesis, ELP, Yes, Pink Floyd i PFM.

Na nowej płycie zespół, w skład którego wchodzą: Giovanni Trotta (wokal, perkusja), Angelo Cerquaglia (bas), Giuseppe Bruno (gitara) i Francesco Di Verniere (keyboards) zwrócił się bardziej w stronę psychodelicznej muzyki lat siedemdziesiątych.

Tracklista: 1. The Arrival, 2. In My Memories, 3. Egypt's Call (Listen), 4. The Eden's Tree, 5. Efraim, 6. A Candle's Dream, 7. The Bridge Of Silence, 8. The Glorious Day, 9. The Last Stand, 10. Resurrection

Można już posłuchać utworu "Egypt's Call", pochodzącego z nowego albumu grupy.
ORANGE THE JUICE W Oparach Absurdu
Grupa Orange the Juice wraz z fotografem Dawidem Parusem przygotowała nowe zdjęcia, które będą towarzyszyły promocji drugiej płyty zespołu, zatytułowanej "The Messiah Is Back". Sesja zdjęciowa odbyła się na przełomie lutego i marca w klubie "W Oparach Absurdu", mieszczącym się na warszawskiej Pradze.

Autorem nowych zdjęć zespołu jest Dawid Parus. Fotoreporter, który ma za sobą współpracę m.in. z dziennikiem "Polska: The Times", czy z warszawskimi agencjami fotograficznymi: Mazur i Medium. Dawid ma na swoim koncie także kooperację z warszawskim UNICEF'em, organizacją promocji miasta City Doping Warszawa, a także publikacje w miesięczniku PULP. Jest również laureatem kilku konkursów fotograficznych m.in. "ANTY-Moda" organizowanym przez Antyradio i Akademie Fotografii, "Foto Walki", czy "Brzmienia muzyki".

Miejscem sesji fotograficznej był jeden z najbardziej awangardowych warszawskich klubów: "W Oparach Absurdu". - Wybraliśmy "Opary", ponieważ ten klub doskonale oddaje charakter naszej tworczości. Już sama nazwa chyba mówi za siebie - komentuje Dawid Lewandowski, gitarzysta Orange the Juice. - Zarówno miejsce, jak i jego klimat w pełni zaspokoił nasze oczekiwania - dodaje.

Więcej w rozwinięciu newsa.
BLOOD FOR BLOOD w Bydgoszczy
United Visions i Estrada Stage Bar zapraszają na koncert:

Kiedy: 20.04.2011 / środa
Gdzie: Estrada Stage Bar - ul. Dworcowa 51, Bydgoszcz
Wjazd: 70/80 pln
Start: 18:30

Zagrają:
- BLOOD FOR BLOOD hardcore / Boston (USA)
- CRUSHING CASPARS hardcore / Rostock (DE)
- 1125 hc / Złotów
- HARD WORK hc / Silesia

Profil wydarzenia na facebook'u

Profil wydarzenia na last.fm

Bilety już dostępne w sieci ticketpro.pl
Systematic Disorder w Progresji!
Mamy ogromną przyjemność zaprosić na kolejną odsłonę imprezy pod nazwą „Systematic Disorder”. Tym razem odbędzie się ona w warszawskim klubie Progresja, w sobotę 26 marca. Ponownie będą mogły się zaprezentować zespoły, których podejście do muzyki bez wątpienia można określić jako innowatorskie i pełne pasji.

- Forge Of Clouds – kolejna nadzieja polskiej muzyki szeroko pojmowanej jako post rock/sludge. Pierwsza płyta zespołu została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów na licznych portalach muzycznych. Jako rekomendacja może posłużyć fakt, że Panowie już za kilka miesięcy będą dzielić jedną scenę razem z Rosettą, której przedstawiać nikomu nie trzeba.

- Moanaa - zespół o potężnym brzmieniu, który przy całym ciężarze swoich kompozycji nie zapomina o przestrzeni i wyjątkowym klimacie. Debiutancka epka przysporzyła im licznych wielbicieli, a koncertowe dokonania na pewno tę liczbę mogą jedynie powiększyć. Dobrze wiedzieć, że Panowie z Blindead nie są osamotnieni w propagowaniu na polskich ziemiach tego typu dźwięków.

- N A O – delikatne damskie wokale w połączeniu z mocnym brzmieniem zespołu będą bez wątpienia ciekawym urozmaiceniem wieczoru. Zespół jest w trakcie przygotowywania debiutanckiej płyty, więc bez wątpienia będziemy mieli okazję wysłuchać premierowych utworów.

- Merkabah – jeden z najciekawszych warszawskich zespołów gatunku. Podczas występów tego zespołu na pewno nie można się nudzić. Znani z bogactwa brzmień i profesjonalnego podejścia do koncertów oraz świetnych wizualizacji, które są dopełnieniem muzyki. Zdobywają coraz większą rzeszę fanów co umożliwiło im występ na małej scenie zeszłorocznego festiwalu Heineken Open'er w Gdańsku.

Wstęp: 18:00
Bilety: 13 zł

Dodatkowe informacje w rozwinięciu newsa.
Freak Show w Camerata Music!
Na specjalny Freak Show zapraszamy 20.03.2011 do Camerata Music w Chełmie (ul. Partyzantów 27).

Zagrają:
- SEPTICOPYENIA - grindcore (Rosja)

Septicopyemia jest jednym z najstarszych zespołów grindcore`owych na rosyjskiej scenie, powstałym w 1995 roku. Pierwsze lata twórczości oscylowały w klimatach starego Carcass, następnie ich muzyka ewoluowała w stronę agresywnego grindcore`a z dużą ilością groove oraz wpływów brutal death metalu. Zespół znany jest z charakterystycznego podejścia do grania - uwagę przykuwają dwaj frontmani, którzy mogą pochwalić się szeroką gamą ekstremalnego wokalu - od niskiego growlingu, aż po popularne tzw. "pigsqueale".

- CRASH TEST - thrash metal (Lublin)

Młode i obiecujące chłopaki z Lublina pokażą Wam swoją wizję jakże zacnego gatunku zwanego thrash metalem.

start: 20
wjazd: 8 zł

Więcej o rosyjskiej kapeli w rozwinięciu newsa!
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
**NECRO**
- Toothless Zombie


**CRAWL**
- Rituals


**DENOUNCEMENT PYRE**
- Black Sun Unbound


**AUTARCIE**
- Sequania


**CORRUPTION**
- Ruin Of A Man


**DOWN AMONG THE DEAD MEN
- ...And You Will Obey Me

**NECRO
- Chwalcie potęgę pieniądza

**ALMANAC
- Kingslayer

**EXTERMINATION TEMPLE
- Lifeless Forms

** DEVANGELIC
- Phlegethon

** Ivan MILADINOV
- Soul Finder

** SUBTERFUGE
- Projections From The Past

** DOWN TO HEAVEN
- Level -1

** DEADLY CARNAGE
- Through The Void, Above The Suns

** EGOISTIC
- SuperEgo

** RAGNAROK
- Psychopathology

** BEYOND CARNAGE
- Profane Sounds Of The Flesh

** FANTASY OPUS
- The Last Dream

** DARVULIA
- Mysticisme Macabre

** EGOISTIC
- Critical Negative

** MATALOBOS
- Until Time Has Lost All Meaning


więcej recenzji
**** INTERNAL QUIET ****


***** THUNDERWAR *****


****** JITTERFLOW ******


******* WAR-SAW *******


*** DORMANT DISSIDENT **


*** MARTYRDOOM
*** GRIN
*** WATCH OUT STAMPEDE
*** CLOSTERKELLER
*** AMORPHIS
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** VADER
+ MARDUK
+ Arkona
+ Insidius
- Progresja/ Warszawa


*** Uwolnić Muzykę VII
- Środa Śląska


*** Headbangers Open Air 2018
- Brande-Hörnerkirchen/ Niemcy


*** IRON MAIDEN
+ Killswitch Engage
- Waldbühne/ Berlin


*** Rock&Rose Fest 2018
+ Exumer
+ Decapitated
+ Wolf Spider
+ Alastor
- Leash Eye
- Totem
- Kutno


*** MARDUK
+ Infernal War
+ Arkona
- U Bazyla/ Poznań


*** SEPULTURA
+ Obscura
+ Goatwhore
+ Fit For An Autopsy
- Proxima/ Warszawa

*** FURIA
+ Thaw
+ Sacrilegium
+ Licho
- Progresja/ Warszawa

*** NEUOBERSCHLESIEN
+ Transgresja
- Proxima/ Warszawa

*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

*** W.A.S.P.
+ GATE Crasher
- Sportovni Hala/ Hluk

*** ICED EARTH
+ Freedom Call
+ Metaprism
- Festsaal/ Berlin

*** MASTODON
+ Russian Circles
- Progresja/ Warszawa

*** SABATON
+ Accept
+ Twilight Force
- Torwar/ Warszawa

*** HELLOWEEN Pumpkin United
- Tipsport Arena/ Praga, Czechy

*** MAYHEM
+ Asphyx
+ Dragged Into Sunlight
+ Deus Mortem
+ Centurion
+ Thunderwar
- Progresja/ Warszawa


więcej relacji
*** Będziesz smażyć się w piekle


*** Hammer Of The Gods


*** Motorhead w studio


*** Hellbent For Cooking. The Heavy Metal Cookbook

*** Biografia Led Zeppelin. Kidy giganci chodzili po Ziemi


więcej recenzji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  30,368,507 unikalne wizyty  Top Top