AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - V » VALKYRIE - Man of Two Visions (2008 Noble Origins/Kreation Records)
VALKYRIE - Man of Two Visions (2008 Noble Origins/Kreation Records)

01. Running Out
02. Dawntide's Breeze
03. Green Highlander
04. Apocalypse Unsealed
05. False Dreams
06. The Gorge
07. Man of Two VisionsSKŁAD:
Jake Adams (gitara, wokal)
Pete Adams (gitara, wokal)
Will Barry-Rec (bas)
Warren Hawkins (perkusja)Sporo jest kapel z taką samą nazwą. W prawie każdym gatunku metalu znajdziemy jakąś Valkyrie, głównie w tych bardziej tradycyjnych gatunkach, jak heavy, speed, thrash i to nawet nie w samej Ameryce, skąd pochodzi omawiany właśnie zespół, ale znajdziemy Valkyrie w Japoni, czy Holandii.

Tym razem piszę o amerykańskim bandzie wykonującym heavy/ doom w starym stylu znanym z lat osiemdziesiątych.

Kapela istnieje od 2003 roku i niedawno wyszło na świat ich drugie dziecię "Man of two visions" po brzegi wypełnione starym brzmieniem. Jest to mieszanka grania w stylu Thin Lizzy z muzyką znaną z pierwszych płyt Black Sabbath. Czuć stary, dobry stoner doomowy klimat, ale bez żadnego dołowania. Są to bardzo dobre, melodyjne kawałki, z fajnymi riffami i luzackim, rockowym klimatem, nad którym unosi się echo starego rocka.

Materiał ten jest bardzo ciekawy. Kawałki są „przebojowe”, riffy bardziej heavy niż doom. Ale można też znaleźć momenty bardziej walcowate, chociażby w "False dream"(5), utworze całkowicie domowym -wolnym, ciężkim, dusznym. Fajne są też dwa utworki instrumentalne - "Green Highlander"(3) i "The Gorge"(6), bo posiadają fajne struktury i są miłe dla ucha.

Warto też wspomnieć o warstwie tekstowej tego wydawnictwa. Jest to concept-album mówiący o psychice człowieka. Z jednej strony widzi on świat rzeczywisty, któremu daleko do ideału, jest brutalny, pełen zła, korupcji, materializmu. Z drugiej pojawiają się indywidualne pragnienia każdej istoty ludzkiej, połączone z niemożnością realizacji marzeń.Niby oklepany temat, nagrano już o tym wiele płyt, napisano wiele tekstów, ale i tak bardzo mi się podoba ta idea.

Polecam ten album fanom starego hard rocka i doomu! Satysfakcja gwarantowana, bo to po prostu solidny materiał, zarówno muzycznie, jak i tekstowo.

7,5/10
FrevaVALKYRIE
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  36,182,064 unikalne wizyty  Top Top