AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - L » LORD VOLTURE - Never Cry Wolf (2011 self-released)
LORD VOLTURE - Never Cry Wolf (2011 self-released)

01. Never Cry Wolf
02. Taiga
03. Wendigo
04. Celestial Bodies Fall
05. Korgon's Descent
06. Minutes to Madness
07. Necro Nation
08. I am King
09. Into the Lair of a Lion
10. Brother
11. The Wolf at your Door
SKŁAD:
David Marcelis (wokal)
Paul Marcelis (gitara)
Leon Hermans (gitara)
Simon Geurts (bas)
Frank Wintermans (perkusja)

Guests:
Sean Peck (wokal w "Into the Lair of a Lion")
Mark Bogert (solo gitarowe w "Minutes to Madness")
Sinem Cangir, Yuma van Eekelen and Bart Hennephof (chórki)


W ciągu ostatniego miesiąca przygotowywałem kilka newsów dotyczących tego wydawnictwa, zatem jak tylko otrzymałem mp3 tej płyty postanowiłam natychmiast dowiedzieć się, co też gra ta holenderska kapela.

Zespół Lord Of Volture powstał zaledwie rok temu w holenderskim Wageningen, jeszcze w ubiegłym roku zadebiutował płytą „Beast Of Thunder”, a w tym roku wydał kolejny krążek, zatytułowany „Neper Cry Wolf”. Z jednej strony cieszy, że panowie nie siedzą na dupciach, tylko ostro pracują, z drugiej jednak takich pośpiech chyba jednak nie do końca ma rację bytu, albowiem…
… zabrakło chyba trochę pomysłów na całą płytę. O ile ruszają znakomicie, świetnym, żywiołowym kawałkiem „Never Cry Wolf”, który w drugiej części przypomina trochę helloweenowskie patenty, jak cieszą uszy w kolejnym, tym razem mogącym kojarzyć się z Judasami utworze „Taiga”, jak pokazują swoją fascynację Gamma Ray w trzecim z kolei „Wendigo”, a potem jeszcze trzymają poziom w dwóch kolejnych utworach, ciut wolniejszym z ciekawą partią basu „Celestial Bodies Fall” i klasycznym heavy/ power metalowym Korgon’s Descent”, to już potem emocje zdecydowanie opadają. Płyta traci wigor, staje się – delikatnie mówiąc - nudnawa, zdecydowanie odstaje od jej części pierwszej.
O ile jeszcze dość łatwo przełknie się w sumie hard rockowy kawałek „Minutes To Madness”, to już dziwnie robi się w kolejnym, czyli „Necro Nation”, w którym wokalista zmienia sposób śpiewania, by w kolejnym, długim i nijakim „I am King” zniszczyć całkiem dobre wrażenie, jakie niewątpliwie powstało na początku płyty.

Być może należało zatem poczekać jeszcze z rok, stworzyć więcej kawałków, wyrzucić te zupełnie nieudane, jak wspomniany „I Am King”, pachnący trochę Manowar „Into The Liar Of The Lion” (któremu nie pomógł nawet wokalista Cage), czy zupełnie bezpłciową balladę „Brother”, i zastąpić je – być może – lepszymi kawałkami.

Nie zmienia to jednak faktu, że nowy produkt Holendrów – przynajmniej w połowie – zasługuje na uwagę, że pokazuje, iż zespół ma w sobie potencjał, aby w przyszłości tworzyć równe, ciekawe heavy/ power metalowe krążki, które sprawią nam jeszcze wiele radości.

Na razie...
7.5/10
Ray

LORD VOLTURE

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  37,890,780 unikalne wizyty  Top Top