AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - P » PREMORTAL BREATH - They (2014 self-released)
PREMORTAL BREATH - They (2014 self-released)
01. Your Ruin
02. Into The Light
03. Fuck My Brain
04. Pain
05. They
06. Pleasure
07. Trapped
08. Bloody Baby Shower
SKŁAD:

Thomas „Tommy” Greulich (wokal)
Tobbias „Tobbe” Eymer (gitara)
Sebastian „Seb” Herbold (gitara)
Dominik „Domme” Eymer (bas)
Thomas „Potti” Pettrich (perkusja)W dołączonym do przesyłki promocyjnej liście, niemiecka kapela Premortal Breath napisała, że gra heavy metal, ale tak naprawdę ciężko określić rodzaj wykonywanej przez chłopaków z Mannheim muzyki. Jeśli nazwiemy ją modern metalem, to chyba ta nazwa najlepiej odda zawartość debiutanckiego krążka chłopaków. Bo owszem na płycie sporo jest fajnych, naprawdę heavy metalowych riffów (zwłaszcza początki kilku utworów), ale większość kawałków jest mieszanką metalu i hard rocka, z dodatkiem wszystkich najnowszych naleciałości. Ale najważniejsze jest to, że słucha się tej płyty bardzo dobrze. Może nie poraża, nie powoduje drżenia rąk, nie daje wielkiego kopa, to czas z nią spędzony do straconych należeć nie będzie.

Na płycie znalazło się osiem utworów, dość ciekawie stworzonych, o różnych tempach, różnej dynamice. Pojawiają się ciekawe solówki (aczkolwiek nie w nadmiarze), kilka chóralnie zaśpiewanych refrenów, ale nade wszystko nie trudno zauważyć sporo wpadających w ucho melodii. Bo właśnie one – melodie – mają (według wspomnianego listu) dla grupy spore znaczenie. Przy czym nie są to bardzo chwytliwe pioseneczki, ale dobrze zrobione, z dodatkiem metalowej ostrości, utwory.

Najbardziej intrygujący, najbardziej zauważalny jest jednak głos wokalisty. Momentami wręcz nie pasuje do co bardziej heavy numerów, a z drugiej strony ta jego inność, niebanalność powoduje, że zespół być może nie utonie w masie innych, grających podobną muzykę grup. Tommy obdarzony jest ciekawym, mocnym, męskim, „zdartym” głosem, który – według mnie – sprawdziłby się również w innych rodzajach muzyki: rocku, hard rocku, ale też np. bluesie. Podoba mi się barwa, dźwięczność, oryginalność tego głosu.

Numery na albumie zostały ułożone na zasadzie: ostrzej – delikatniej, do ostrzejszych numerów należą zatem „Your Ruin” ze świetnym klasycznym heavy metalowym początkiem; utrzymany w średnim tempie „Fuck My Brain” z ładniutkim refrenem; „Pleasure” – utwór ciekawy, świetnie zrobiony, do odtwarzania w rozgłośniach radiowych, oraz „Bloody Baby Shower” - jeden z najostrzejszych, ale z wyraźną linia melodyczną. Mamy też dwa klasyczne „bujaki” w postaci „Into The Light” (świetny hard rockowy numer) i „Pain” (z przyspieszeniem), do tego świetny, bardziej rockowy, ciut pokręcony, tytułowy „They” i delikatny „Trapped”.

Nie jest to muzyka dla ortodoksów, raczej dla ludzi młodszych, otwartych na nowe mieszanki, na muzykę z pogranicza metalu i współczesnego hard rocka, z nowoczesnymi wokalizami, z nowymi, topowymi rozwiązaniami.

7.5/10
Ray

PREMORTAL BREATH

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  37,270,999 unikalne wizyty  Top Top