AGENCJA METAL MUNDUSNawigacja
Artykuły » Recenzje - V » VEHEMENT ANIMOSITY - Entropy (2015 self-released )
VEHEMENT ANIMOSITY - Entropy (2015 self-released )
01. Arecibo Message (instrumental)
02. Chiasma
03. Epitomes of Misanthropy
04. Sixth Sense Complexity
05. XenovirusSkład:
Alex Kinanis (wokal, gitara)
Marios Lemonaris (wokal, gitara)
Sevan Dakessian (bas)
Socrates Karoulas (perkusja)Trzymam właśnie w rękach debiutancką EP'kę formacji VEHEMENT ANIMOSITY. Mimo, że chłopaki grają krótko, są bardzo młodzi i niezbyt doświadczeni, to gną do przodu i widzę, że mogą zajść bardzo daleko. A trochę się nasłuchałem muzyki w ciągu tych niemal trzydziestu lat obcowania z metalem, I to różnych gatunków. Nie dość, że - jak na mało znaną - kapela stara się być obecna wszędzie, gdzie się da, to jeszcze ową obecność podpiera naprawdę dobrą muzyką. A to rzecz najważniejsza, o czym niektórzy zapominają…

Pięć numerów to wystarczająca dawka muzyki, by móc poznać potencjał zespołu i wydać polecającą opinię. Chociaż pierwsze słuchanie przywodzi spostrzeżenie, że muzyka niczym nie różni się od muzyki innych death metalowych kapel, to już za chwilę pojawia się następne spostrzeżenie - charakterystyczny wokal z chrypką (duży plus tej kapeli). Momentami - jak na black metal - Vehement Animosity może trochę za dużo próbują mieszać w kompozycjach, ale dzięki temu słychać właśnie, jaki potencjał w nich drzemie. Ponadto, po pewnym czasie człowiek zaczyna zauważać i doceniać te wszystkie ciekawe, monumentalne wstawki, które wpływają na specyficzny, chory klimat albumu. Minusem jest tylko brzmienie perkusji. Wpieniają mnie zwłaszcza jakieś takie pudełkowe stopy, ich brzmienie nie pasuje mi do brzmienia gitar. Czasami odnoszę wrażenie, że chłopaki za bardzo nasłuchali się Darkthone .

Na albumie jest sporo melodyjnych zagrywek gitarowych, które zapadają w pamięć, takich drobnych ubarwień i ozdobników, które odkrywa się podczas kolejnego słuchania płyty. Poza wspomnianymi stopami, brzmienie krążka jest doskonałe, więc nie ma praktycznie do czego się przyczepić. Niestety, materiał jest krótki i te pięć utworów mija prawie niezauważalnie. Pomimo słyszalnych wpływów innych kapel, zespół rokuje spore nadzieje. Warto zapoznać się z tą Epką. Zatem ruszać tyłki do sklepów, a potem urywać sobie łby nawzajem podczas słuchania tego albumu.

7/10
Pablo.S

VEHEMENT ANIMOSITY

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

więcej relacji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  36,182,036 unikalne wizyty  Top Top